Trwa ładowanie...
dnc7luu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Islamiści z Syrii zwolnili 300 kurdyjskich cywili

Islamistyczni rebelianci uwolnili 300 kurdyjskich cywilów, których porwali w niedzielę na północnym zachodzie Syrii - poinformowały źródła kurdyjskie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Członkowie Frontu al-Nusra
Członkowie Frontu al-Nusra (AFP, Fot: Mahmud Al-Halabi)
dnc7luu

Rzecznik Kurdyjskiej Partii Unii Demokratycznej (PYD; główna kurdyjska partia w Syrii) Nawaf Chalil powiedział, że Kurdowie zostali uwolnieni po całym dniu w niewoli u członków islamistycznego ugrupowania Dżajsz al-Islam. Kurdowie zostali porwani w drodze z miasta Afrin do Aleppo, gdzie mieli odebrać swoje wynagrodzenie.

Według tego źródła zostali zwolnieni w zamian za trzech islamistów, którzy zostali wcześniej aresztowani przez siły kurdyjskie w Afrinie.

Przedstawiciel kurdyjskiego kantonu Kobane, Idris Nassan, mówił wcześniej, że porywacze uprowadzili ok. 300 kurdyjskich mężczyzn, a pozwolili odejść kobietom i dzieciom.

dnc7luu

Zwolnienie kurdyjskich zakładników potwierdziło mające siedzibę w Wielkiej Brytanii Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Obserwatorium podało jednak, że porwano ok. 200 ludzi, zatrzymanych na kilku posterunkach kontrolnych.

Od czterech lat w Syrii toczy się wojna domowa, w którą włączyły się coraz silniejsze ugrupowania dżihadystyczne, walczące zarówno z umiarkowanymi rebeliantami, a także siłami reżimu w Damaszku.

dnc7luu

Podziel się opinią

Share

dnc7luu

dnc7luu
Więcej tematów