Trwa ładowanie...
d26jgie

Imigranci z Meksyku nie dostaną się do USA. Donald Trump zablokował granicę

Przez 90 dni migranci nie mogą przekroczyć południowej granicy USA, aby ubiegać się o azyl. To efekt rozporządzenia wydanego w piątek przez Donalda Trumpa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trump walczy z imigrantami
Trump walczy z imigrantami (East News, Fot: Associated Press)
d26jgie

Nowe przepisy nie dotyczą dzieci, które bez opieki dorosłych usiłują dostać się do USA - poinformował przedstawiciel amerykańskiej administracji. To jednak nie wszystko. Trump zapowiedział w piątek, że odwołać tzw. prawo ziemi. jest to prawo, które pozwala na to, by dzieci urodzone w Stanach Zjednoczonych automatycznie otrzymywały amerykańskie obywatelstwo. Ta sprawa może wkrótce trafić do amerykańskiego Sądu Najwyższego.

Zdaniem Trumpa, karawanę migrantów z krajów Ameryki Środkowej jest "inwazją". Prezydent Stanów Zjednoczonych oświadczył niedawno, że jest gotów wysłać 15 tys. żołnierzy na granicę, aby powstrzymać obcokrajowców. Warto zaznaczyć, że to więcej niż liczy amerykański kontyngent stacjonujący w Afganistanie.

Eksperci wskazują na to, że Donald Trump przywołał motyw walki z imigracją, by zmobilizować swój elektorat do głosowania na Republikanów w wyborach do Kongresu. Przypomnijmy, że zatrzymanie nielegalnej imigracji, a także budowa muru na granicy z Meksykiem były jednymi z najważniejszych obietnic wyborczych Trumpa w czasie kampanii prezydenckiej z 2016 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d26jgie

Podziel się opinią

Share

d26jgie

d26jgie
Więcej tematów