Trwa ładowanie...
22-10-2014 21:06

Igor Striełkow: Noworosja może wkrótce upaść

Rosja i separatyści przegrają w Donbasie. Przed takim scenariuszem ostrzegł dziś prezydenta Władimira Putina były dowódca separatystycznej Donieckiej Republiki Ludowej. Igor Striełkow-Girkin opublikował swoje wystąpienie w sieci, zapowiadając rychłą klęskę swoich niedawnych kompanów.

d3roy04
d3roy04

W opinii Striełkowa, władze Ukrainy przygotowują operację uderzeniową. Jak przekonuje separatysta, Kijów już sformował trzy grupy wojsk, które mają jednocześnie uderzyć na zbuntowane regiony i rozbić zwolenników prorosyjskiej Noworosji.

- Jeśli ten plan zostanie zrealizowany, to będzie on jedną z większych porażek Federacji Rosyjskiej od 1991 roku i pociągnie za sobą poważne wewnętrzne wstrząsy polityczne - tę wypowiedź separatysty opublikowały rosyjskie portale informacyjne. Wypowiedź byłego dowódcy separatystów wskazywać ma na bezpośrednie zaangażowanie Moskwy w wydarzenia na Ukrainie.

- Apeluję do przedstawicieli wszystkich rosyjskich służb, które kontrolują warunki wprowadzania porozumień z Mińska, by dokładnie przyglądały się planom ukraińskich sił i poinformowały prezydenta o możliwych rezultatach wprowadzenia tych porozumień dla ludności Donbasu - mówił separatysta.

Igor Striełkow sam o sobie mówił, że jest byłym rosyjskim i radzieckim żołnierzem w stopniu pułkownika. Natomiast władze w Kijowie twierdzą, że to etatowy dywersant rosyjskich służb o prawdziwym nazwisku Igor Girkin.

d3roy04
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3roy04
Więcej tematów