Trwa ładowanie...
d3thr22

Hotele zamknięte. Ale ministerstwo chce wydać ponad milion na noclegi

Jak ustaliła Wirtualna Polska, pod koniec grudnia likwidowany resort nauki i szkolnictwa wyższego ogłosił przetarg na noclegi w hotelu w Warszawie dla urzędników. Wybór obiektu ma nastąpić mimo rządowych restrykcji. Resort planuje wydać ponad milion złotych.
Share
Hotele w całej Polsce są zamknięte od 28 grudnia. Mimo to resort ogłosił przetarg
Hotele w całej Polsce są zamknięte od 28 grudnia. Mimo to resort ogłosił przetargŹródło: East News, Fot: Wojciech Wojtkielewicz
d3thr22

Przypomnijmy, po reorganizacji rządu ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego formalnie przestało istnieć 1 stycznia 2021 r. Nie zniknęło jednak całkowicie z mapy administracji rządowej. Zagadnienia związane z nauką i szkolnictwem wyższym zostały przeniesione do resortu edukacji i nauki z ministrem Przemysławem Czarnkiem na czele.

Jednym z ostatnich zamówień publicznych, które ogłosił zlikwidowany resort, był ogłoszony 23 grudnia 2020 r. przetarg na "hotelarskie usługi noclegowe na terenie Warszawy”. Wartość zamówienia? 1 356 384,00 zł brutto. Wybrana przez resort firma ma zapewnić rezerwację pokoi i zakup miejsc hotelowych.

– Wykonawca będzie zobowiązany do zapewnienia noclegu wraz ze śniadaniem w hotelu znajdującym się w odległości do 2 km od siedziby ministerstwa – czytamy w dokumentacji przetargowej. Budynki resortu znajdują się w ścisłym centrum Warszawy, przy ul. Wspólnej.

d3thr22

Resort zażyczył sobie, by urzędnicy nocowali w jednoosobowym pokoju z łazienką, ale dopuszczają również możliwość zakwaterowania w pokoju większym niż klasyczna jedynka. Pomieszczenie musi być klimatyzowane, wyposażone w biurko lub stół do pracy, z odpowiednim oświetleniem i możliwością podłączenia komputera, z bezpłatnym dostępem do Internetu.

W ogłoszeniu o zamówieniu ani słowa nie ma o ewentualnych restrykcjach czy obostrzeniach, jakie weszły w związku z grudniową decyzją rządu. Przypomnijmy, kilka dni przed ogłoszeniem przetargu minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił zamknięcie hoteli w całej Polsce. Decyzja miała związek z wprowadzoną kwarantanną narodową.

Hotele zostały zamknięte 28 grudnia. Na mocy rozporządzenia, w drodze wyjątku mogli z nich korzystać przedstawiciele służb mundurowych, dyplomaci, medycy, pacjenci szpitali specjalistycznych, trenerzy, sportowcy, użytkownicy ośrodków COS. Także piloci i załogi samolotów i kierowcy wykonujący transport drogowy.

W ostatniej chwili do tej grupy dołączono pracowników telewizji, wykonujących służbowe obowiązki. O urzędnikach przepisy nie wspominały ani słowem.

d3thr22

Obostrzenia po 17 stycznia. Mocny komentarz Bartosza Arłukowicza

W poniedziałek 11 stycznia minister zdrowia poinformował, że obostrzenia dotyczące hoteli zostaną przedłużone do końca miesiąca.

Kto więc w ramach zamówienia będzie korzystał z noclegów w Warszawie?

d3thr22

Resort edukacji i nauki informuje nas, że będą to "uczestnicy projektów, eksperci krajowi oraz zagraniczni, członkowie zespołów ministra, rzecznicy dyscyplinarni ministra i członkowie komisji dyscyplinarnej".

- Ministerstwo będzie mogło korzystać z umowy po zniesieniu obostrzeń, przewidziało również w ogłoszeniu możliwość niewykorzystania wszystkich środków na realizacje zamówienia. Wynagrodzenie wykonawcy będzie należne jedynie od rzeczywiście zrealizowanych usług – informuje Wirtualną Polskę Anna Ostrowska, rzecznik ministerstwa edukacji i nauki.

I jak dodaje, w obecnej sytuacji epidemiologicznej, ministerstwo nie dopuszcza możliwości korzystania z usług.

Termin realizacji zamówienia to 12 kolejnych miesięcy od daty zawarcia umowy lub do wykorzystania środków finansowych przeznaczonych na realizację zamówienia. Resort ma też możliwość przedłużenia o sześć miesięcy realizację umowy.

5 stycznia nastąpiło otwarcie ofert. Jak informuje nas resort, obecnie trwa ocena oferowanych usług. Resort zażyczył sobie, by zwycięski hotel był trzy lub czterogwiazdkowy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3thr22

Podziel się opinią

Share
d3thr22
d3thr22
Więcej tematów