Trwa ładowanie...

Hołownia o filmie o Jarosławie Kaczyńskim. "Lubię horrory i science fiction"

Szymon Hołownia odniósł się do głośnego tweeta wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego. - We władzach polskich jest człowiek, który partyjniacką nienawiść przekłada nad rację stanu, który obraża ludzi, których Łukaszenka torturuje i morduje - przekazał lider Polski 2050. Hołownia zdradził także, że "lubi horrory", ale na film o Jarosławie Kaczyńskim się nie wybiera.

Share
Szymon Hołownia o filmie o Jarosławie Kaczyńskim
Szymon Hołownia o filmie o Jarosławie Kaczyńskim Źródło: East News, Fot: Adam Jastrzebowski/
d1mme9o

Szymon Hołownia na antenie TVN24 przekazał, że Ryszard Terlecki swoim wpisem na Twitterze dotyczącym spotkania Swiatłany Cichanouskiej z Rafałem Trzaskowskim pokazał opozycji białoruskiej "środkowy palec".

Szymon Hołownia o wpisie Ryszarda Terleckiego

Przypomnijmy, że wicemarszałek Sejmu z PiS napisał w piątek, że "jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników".

d1mme9o

Szymon Hołownia stwierdził, że ta sytuacja jest naprawdę przerażająca. - We władzach polskich jest człowiek, który partyjniacką nienawiść przekłada nad rację stanu, który obraża ludzi, których Łukaszenka torturuje, morduje, zamyka w więzieniach i porywa samoloty - powiedział polityk.

Hołownia przekazał, że po wpisie Terleckiego wstydzi się spojrzeć białoruskim przyjaciołom w oczy i powiedzieć, że jesteśmy z nimi. - Nasi rządzący zachowują się jak idioci - zaznaczył Hołownia.

Na pytanie, czy Łukaszenka jest zadowolony ze słów Terleckiego, były kandydat na prezydenta odpowiedział, że pewnie tak.

Zobacz też: Nergal wskazał Szymona Hołownię. Lider Polska 2050 odniósł się do słów Adama Darskiego

Szymon Hołownia nie obawia się powrotu Donalda Tuska

Szymon Hołownia przekazał, że nie obawia się powrotu Donalda Tuska. Polityk dodał, że nie wie, gdzie teraz jest Platforma Obywatelska.

d1mme9o

- Ja czekam, aż oni się opiszą i określą i wtedy jestem gotowy na rozmowę - stwierdził Hołownia.

Szymon Hołownia został zapytany również o to, czy dojdzie do dymisji Episkopatu. - Ja chciałbym wierzyć, że taki gest jest możliwy, ale czegoś takiego się nie spodziewam - powiedział lider Polski 2050 i dodał, że nie może się doczekać, aż dojdzie do rozdziałku Kościoła od państwa.

Hołownia zdradził, że aktualnie dla jego partii nie jest priorytetem zdobywanie nowych posłów i senatorów. Zaznaczył jednak, że w przeciągu kilku miesięcy do Polski 2050 może dołączyć jedna lub dwie osoby. Rozmowy są na bardzo wczesnym etapie.

Film o Jarosławie Kaczyńskim. Hołownia zabrał głos

Byłego kandydata na prezydenta Polski zapytano również o to, czy czeka na film o Jarosławie Kaczyńskim.

d1mme9o

- Lubię horrory, lubię science fiction, lubię fabułę, ale wybiorę inny film - swierdził Szymon Hołownia.

Podczas rozmowy pojawiła się kwestia przedterminowych wyborów. - Wiemy, że Kaczyński, nie jest to tajemnicą, bo wiemy to z lokalnych struktur PiS-u, ale też z Nowogrodzkiej, poważnie rozważa wariant 10 października – powiedział lider Polski 2050 w rozmowie na antenie TVN24.

Źródło: TVN24

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1mme9o

Podziel się opinią

Share
d1mme9o
d1mme9o
Więcej tematów