Trwa ładowanie...

Hołd dla polskich lotników. Na Gocławiu powstał nowy mural

Dzisiaj dzieciom brakuje autorytetów, taka nowoczesna forma graficzna może sprawić, że je to zainteresuje i będą dumne z poświęcenia poprzednich pokoleń. – mówi Iwona Szatkowska, projektodawczyni pomysłu, mieszkanka Gocławia.

Hołd dla polskich lotników. Na Gocławiu powstał nowy mural
d1wnt9i
d1wnt9i

W ramach drugiej edycji budżetu partycypacyjnego, na Gocławiu powstał ciekawy mural poświęcony polskim lotnikom. Został on namalowany na północnej elewacji sali gimnastycznej Gimnazjum nr 28 przy ul. Umińskiego 11. Projekt został zrealizowany dzięki głosom 635 warszawiaków.

Mural z postaciami polskimi lotników (m.in. Stanisława Skalskiego, Eugeniusza Horbaczewskiego, Jana Zumbacha) został ukończony 25 lipca 2016 roku, a jego wykonawcami byli: Wojciech Woźniak i Marcin Budziński z firmy Wakeuptime Creative Studio, mający już doświadczenie w realizacji murali nawiązujących do historii II wojny światowej.

– Jest to zarazem hołd dla naszych bohaterów oraz sztuka uliczna, której brakuje na Pradze Południe. Warto otwierać się na nowe formy, zwłaszcza jeśli mają tak pozytywny wydźwięk historyczny. Dzisiaj dzieciom brakuje autorytetów, taka nowoczesna forma graficzna może sprawić, że je to zainteresuje i będą dumne z poświęcenia poprzednich pokoleń. – mówi Iwona Szatkowska, projektodawczyni pomysłu, mieszkanka Gocławia.

Gocław to miejsce tradycyjnie związane z historią lotnictwa, to osiedle powstałe na dawnych terenach lotniska aeroklubowego. Planowano tu kiedyś lotnisko międzynarodowe, jednak wszystko pokrzyżowała II wojna światowa. Lotniska, podobnie jak areoklubu już nie ma, ale warto pamięć o dawnych czasach i polskich lotnikach podtrzymać.

d1wnt9i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wnt9i
Więcej tematów