Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze
TVP

Hofman: jestem gotów do czynnej służby wojskowej

- Jestem zdolny do służby wojskowej i gdyby była potrzeba, to przyjmę powołanie. Jestem gotów na szkolenie i do służby czynnej. To jest mój obowiązek. Nie widzę w tym nic dziwnego - tak Adam Hofman, poseł niezrzeszony, zareagował w programie "Po przecinku" w TVP Info na działania Ministerstwa Obrony Narodowej, które zorganizowało ćwiczenia alarmowe dla rezerwistów. Zdaniem Marcina Święcickiego z PO, to nie przypadek, że takie ćwiczenia odbywają się teraz, gdy trwa konflikt na wschodzie Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Jak mówił Adam Hofman, to otoczenie prezydenta Bronisława Komorowskiego przejęło od opozycji pomysł zajęcia się bezpieczeństwem i "straszy teraz zagrożeniem ze Wschodu". - Na Ukrainie już było gorzej i dlaczego teraz w Polsce ma się dużo dziać? Będą rezerwiści, pan prezydent będzie pokazywał się w takim otoczeniu, a to dlatego, że jest kampania prezydencka. Prezydent ma taki pomysł, aby osadzić się w roli orędownika bezpieczeństwa. A wszyscy naokoło, cała ta orkiestra otaczająca prezydenta, będzie nam grać na werbelku: "wojna, wojna". Przy czym ta wojna skończy się wraz z wyborami prezydenckimi - stwierdził Hofman. Jego zdaniem "prezydent Komorowski wskoczył w buty bezpieczeństwa".

Poseł Święcicki bronił głowy państwa. - Prezydent nie musiał wskakiwać w żadne buty, bo dużo już zrobił jako minister obrony i później dawał wyraz swojej troski o bezpieczeństwo. Nie musi wchodzić w żadne buty, bo od dawna w nich jest - przekonywał.

- On jest w tych w butach, ale od pięciu lat to są rosyjskie walonki - odparował Hofman, ale zreflektował się i przyznał, że to stwierdzenie na wyrost, mające pokazać, że Komorowski i PO przed laty bagatelizowali zagrożenie ze Wschodu.

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów