Trwa ładowanie...

Hobby dla najbogatszych [Artykuł zewnętrzny]

Warszawa to obecnie najlepsze miejsce do realizacji ambitnych projektów architektonicznych.

Hobby dla najbogatszych [Artykuł zewnętrzny]
d6lgobz
d6lgobz
Ludzie najmajętniejsi mogą pozwolić sobie na rozwijanie hobby, bez względu na jego koszty. Jak poznać kogoś z najwyższych elit? Oto kilka atrybutów współczesnych magnatów finansowych.

Zamiłowanie do sztuki i architektury

Chociaż majątek nie jest cechą, która wyróżnia znawców sztuki, to tylko najbogatsi mogą sobie pozwolić na bycie mecenasem i wspieranie artystów. Warto wspomnieć tutaj Grażynę Kulczyk i jej życiowe motto: „50/50”, czyli „50 proc. biznesu i 50 proc. sztuki”, do którego stosuje się we wszystkich swoich przedsięwzięciach biznesowych. Elity finansowe doceniają także dobrą architekturę – zarówno historyczną, jak i współczesną, która idzie w parze z wysokim komfortem życia. Tłumaczy to, dlaczego ludzie zamożni chętnie inwestują w luksusowe apartamenty. Warszawa jest najlepszym przykładem tego, jak doskonale potrafią współistnieć dawne zabudowania z nowoczesną architekturą. ****

Nowoczesna architektura i luksus

W 2014 roku w samym centrum Warszawy został oddany do użytku elegancki drapacz chmur, 44-piętrowy Cosmopolitan Twarda 2/4, nieopodal którego, na zacisznym śródmiejskim placu Grzybowskim stoją zabytkowe kamieniczki i XIX-wieczny kościół. Ta zabudowa sprawia, że budynek jest odizolowany od zgiełku miasta. Cosmopolitan Twarda 2/4 góruje nad okolicą i przyciąga uwagę swoją całkowicie przeszkloną elewacją. Duże okna rozpościerające się od podłogi po sufit doświetlają wnętrze i ukazują panoramę stolicy.

Wewnątrz budynku znajdują się ekskluzywne apartamenty wyposażone w sprzęt najlepszych marek, których wnętrza zostały wykończone włoskim marmurem i dębowym drewnem. W budynku jest także strefa relaksu (z saunami, jacuzzi, fitness klubem, tarasem widokowym, siłownią i powierzchniami klubowymi). Projekt Cosmopolitan Twarda 2/4 jest zasługą wybitnego architekta – Helmuta Jahna – który jest autorem wielu prestiżowych obiektów, m.in.: Sony Center w Berlinie, State of Illinois Center w Chicago i Post Tower w Bonn. Warto wspomnieć, że Warszawa czeka na inny budynek podobnej klasy – Złota 44, który nie jest jeszcze ukończony. W nim również znajdą się luksusowe apartamenty. Warszawa to obecnie najlepsze miejsce do realizacji ambitnych projektów architektonicznych.

d6lgobz

Sporty wyższych sfer

Dobrze usytuowani ludzie chętnie wybierają dyscypliny sportowe o wysokim prestiżu, wymagające odpowiedniego zaplecza finansowego. Golf i polo to sporty, w które chętnie grają elity na całym świecie. Nie bez powodu – polo jest jedną z ulubionych rozrywek Dworu Brytyjskiego, dyscyplinę tę czynnie uprawiała w młodości nawet królowa Elżbieta II, a dzisiaj tę pasję kontynuuje jej wnuk – książę Wiliam. Mieszkanie w Warszawie pozwala szybko dostać się na piękne pola golfowe, których w okolicy nie brakuje. W 2001 roku podwoje otworzyło pole golfowe Golf Parks Poland przy ul. Vogla 19 w Wilanowie, a w pobliżu lotniska Modlin znajduje się też Lisia Polana – pole golfowe składające się z dwóch pętli. Co interesujące, także w polo można zagrać nieopodal Warszawy – Warsaw Polo Club w Jaroszowej Woli.

Zawsze z wiatrem

Modną i elegancką dyscypliną sportową są także regaty żeglarskie. Energa Sopot Match Race, które są dziś częścią World Match Racing Tour, to zawody, w których biorą udział najlepsze załogi z całego świata. Partnerem XII edycji regat został Cosmopolitan Twarda 2/4, który wspiera najlepsze ekipy żeglarskie, a przede wszystkim kibicuje polskim żeglarzom.

d6lgobz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6lgobz
Więcej tematów