Trwa ładowanie...
20-11-2014 16:44

Hiszpania: 24-letni nauczyciel oskarżył księży o molestowanie. Zachęcił go papież Franciszek

Księża z Grenady na południu Hiszpanii posądzeni o molestowanie nieletnich chłopców. Doniesienie na policję złożył 24-letni mieszkaniec miasta, który twierdzi, że przed laty padł ofiarą duchownych. Księża mieli molestować też innego chłopca.

Hiszpania: 24-letni nauczyciel oskarżył księży o molestowanie. Zachęcił go papież FranciszekŹródło: PAP/EPA, fot: Gregorio Borgia
d2fkgg0
d2fkgg0

24-latka, obecnie nauczyciela, do zgłoszenia sprawy zachęcił sam papież Franciszek, do którego mężczyzna wysłał list z opisem swoich przeżyć i prośbą o pomoc.

Zachowujący anonimowość młody mężczyzna twierdzi, że był wykorzystywany seksualnie od 13. do 17. roku życia. O procederze poinformował arcybiskupstwo w Grenadzie. Uznał jednak, że nie został wysłuchany i wysłał list do papieża. Franciszek dwukrotnie osobiście do niego zadzwonił. Pierwszy raz, by prosić w imieniu Kościoła o wybaczenie i drugi - by poinformować, że Watykan zajmie się sprawą.

Trzej proboszczowie z Grenady zostali odsunięci od pełnienia obowiązków duszpasterskich. Podejrzanych w tej sprawie jest w sumie 10 księży i dwie osoby świeckie. Trwają ich przesłuchania.

W Madrycie odbyło się posiedzenie hiszpańskiego episkopatu, podczas którego analizowano toczące się dochodzenie.

d2fkgg0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fkgg0
Więcej tematów