Trwa ładowanie...

"Gwiazdka na Madalinie". Poznaniacy będą ozdabiać choinkę i wysyłać kartki do ciężko chorych dzieci

• W nieczynnej zajezdni tramwajowej stanie choinka

• W programie przewidziano warsztaty z robienia ozdób choinkowych

• Napisane przez poznaniaków kartki świąteczne trafią do chorych dzieci

Share
"Gwiazdka na Madalinie". Poznaniacy będą ozdabiać choinkę i wysyłać kartki do ciężko chorych dzieciŹródło: MPK Poznań, fot: K.Lesińska
d1yt5fv

Po wyłączeniu z użytkowania zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego, stała się ona nowym miejscem wydarzeń kulturalnych zwłaszcza dla mieszkańców Wildy. Przez całe lato odbywały się tu różnego rodzaju animacje, warsztaty i imprezy.

Jak się okazuje, warto do Madaliny wybrać się także tuż przed świętami. W sobotę, 19 grudnia w godz. od 12 do 17 pusty plac postojowy zmieni się w świąteczny warsztat. Stanie tu kilkumetrowa choinka przekazana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Poznaniu. Przyozdobić ją będą mogli wszyscy poznaniacy. Każdy może przynieść i zawiesić na choince przyniesione z domu bombki czy łańcuchy, ale na miejscu odbędą się także warsztaty, podczas których ozdoby choinkowe będzie można wykonać własnoręcznie.

„Gwiazdka na Madalinie” będzie jednak okazją nie tylko do wspólnej zabawy, ale też do zrobienia czegoś dobrego dla innych. W ramach projektu „Marzycielska Poczta” każdy będzie mógł wypełnić życzeniami kartkę świąteczną, która trafi do ciężko chorych dzieci. Dla nich nawet kilka słów otuchy i świątecznych życzeń to miły gest, który dodaje otuchy w walce z chorobą.

Na miejscu będzie też stać kawiarenka tramwajowa, w której będzie można napić się kawy, herbaty i bezalkoholowych grzańców oraz skosztować strucli, jabłeczników, świątecznych ciastek i oczywiście pierników.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1yt5fv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yt5fv
d1yt5fv
Więcej tematów