Trwa ładowanie...
01-10-2014 11:55

Grzegorz Schetyna: twarde, konsekwentne i ambitne expose

Szef MSZ Grzegorz Schetyna ocenił, że expose premier Ewy Kopacz było konsekwentne, twarde i ambitne. - Po prostu bardzo dobre - dodał.

Share
Grzegorz Schetyna: twarde, konsekwentne i ambitne exposeŹródło: PAP, fot: Radek Pietruszka
d2w6qca

Zdaniem Schetyny expose premier Ewy Kopacz było "konsekwentne, otwarte, gwarantujące bezpieczeństwo Polsce i Polakom". Szef MSZ określił je również jako "bardzo twarde, ambitne, ofensywne, po prostu bardzo dobre".

- Dzisiaj Ewa Kopacz powiedziała, że rząd ma bardzo ambitny, ofensywny program i podejmuje to zobowiązanie. To jest bardzo wartościowe. Wydaje się, że w perspektywie najbliższych miesięcy i lat, i kadencji będziemy wspominać to expose i dzisiejszy dzień - podkreślił Schetyna. Dodał, że zapowiedzi Kopacz są dobrze wyliczone i zakładają środki z nowej, siedmioletniej perspektywy budżetowej UE.

Szef MSZ był pytany o apel Ewy Kopacz skierowany do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o zdjęcie z Polski "klątwy wzajemnej nienawiści". - To ważne, aby wyciągać rękę. Jeżeli jest nowy początek, to zawsze warto i trzeba. Bo w polskiej polityce, szczególnie w tych trudnych czasach za granicą, potrzebna jest wspólnota interesów i spojrzenia. Wierzę, że Jarosław Kaczyński pozytywnie odpowie na ten apel - uznał Schetyna.

d2w6qca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2w6qca
d2w6qca
Więcej tematów