Trwa ładowanie...
d1o0f9x
IAR

Grzegorz Schetyna: nadzieja w prezydencie, albo za granicą

Grzegorz Schetyna liczy na prezydenta Andrzeja Dudę. Polityk PO mówił w Trójce, że prezydent może zakończyć spór wokół Trybunału Konstytucyjnego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Schetyna
Grzegorz Schetyna (WP)
d1o0f9x

Według Schetyny, prezydent powinien zaprzysiąc trzech sędziów Trybunału wybranych przez Sejm poprzedniej kadencji. Polityk PO podkreślił, że Andrzej Duda ma wiele możliwości i przed nim egzamin z odpowiedzialności i niezależności. Jak podkreślił, w takich sytuacjach rolą prezydenta jest stanie na straży demokracji i prawa.

Grzegorz Schetyna uważa, że jeśli mimo apeli PiS wybierze pięciu nowych sędziów, to sprawa powinna trafić przed międzynarodowe trybunały. Zapowiedział, że dopóki PO nie wyczerpie możliwości działania w kraju, nie będzie ubiegać się o zainteresowanie sprawą instytucji międzynarodowych. W przeciwnym wypadku Grzegorz Schetyna zapowiedział działania na forum Unii Europejskiej i międzynarodowych trybunałów.

Wczoraj wieczorem sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała wszystkich pięcioro kandydatów na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Chodzi o Julię Annę Przyłębską, Henryka Ciocha, Lecha Morawskiego, Mariusza Muszyńskiego i Piotra Pszczółkowskiego. Wszystkich rekomendował klub PiS. Dziś wyboru nowych członków Trybunału mają dokonać posłowie podczas posiedzenia plenarnego.

d1o0f9x

Podziel się opinią

Share
d1o0f9x
d1o0f9x