Trwa ładowanie...
d3i7325
Groźny pożar hałdy śmieci w Dąbrówce Wielkopolskiej
x-news/TVN 24

Groźny pożar hałdy śmieci w Dąbrówce Wielkopolskiej

Groźny pożar wybuchł w sortowni śmieci w Dąbrówce Wielkopolskiej w powiecie świebodzińskim. Akcja gaśnicza może potrwać nawet kilka dni - informuje TVN24. Nad miejscowością unosi się widoczny z wielu kilometrów słup czarnego dymu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3i7325

Pożar wybuchł w nocy z piątku na sobotę - akcja gaśnicza rozpoczęła się krótko przed godz. 4.00 nad ranem. Ogień objął część składowiska surowców do przetwarzania.

Jak poinformował asp. sztab. Dariusz Pałasz na antenie TVN24, pożar jest trudny do ugaszenia, ponieważ hałda śmieci ma sześć metrów i strażacy mają utrudnione zadanie z dotarciem do ognia w jej wnętrzu.

d3i7325

- Śmieci są suche, trzeba powoli, systematycznie je rozsypywać, rozsuwać i gasić - poinformowała z kolei rzeczniczka lubuskich strażaków Magdalena Bilińska. Na miejscu pracuje kilkudziesięciu strażaków i wiele wozów straży pożarnej. Dogaszanie pożaru może potrwać nawet kilka dni.

Nad Dąbrówką unosi się widoczny z wielu kilometrów słup czarnego dymu. Zdaniem straży pożarnej może być toksyczny, nie stanowi jednak bezpośredniego zagrożenia dla mieszkańców, bo w tej okolicy nie ma domów. <br/ >
- Będzie akcja informacyjna, by ludzie w miarę możliwości nie przychodzili tutaj w okolice zakładu i ograniczyli otwieranie okien. Ten dym na pewno jest toksyczny, bo są tutaj różne materiały: pianka poliuretanowa, plastiki, szmaty, worki - wyjaśnił asp. sztab. Pałasz:

Oglądaj też: Wybuch i pożar w Poznaniu. Są ranni

d3i7325

Podziel się opinią

Share

d3i7325

d3i7325
Więcej tematów