Trwa ładowanie...

Grecja przekaże Polsce podejrzanego. W tle prawie półtora miliarda złotych

Sąd w Salonikach zdecydował, że do Polski ma trafić podejrzany w śledztwie dotyczącym prania brudnych pieniędzy pochodzących z międzynarodowego handlu narkotykami. W związku ze sprawą zabezpieczono już 1,4 mld złotych.

Share
Grecja przekaże Polsce podejrzanego. W tle prawie półtora miliarda złotych
Źródło: Policja
djx6z6q

Podejrzany zostanie przewieziony do Polski z powodu śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Krajową. Dochodzenie dotyczy grupy przestępczej, która miała się zajmować praniem brudnych pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami oraz oszustwami internetowymi. Jak poinformował w ubiegłym tygodniu minister sprawiedliwości - prokurator generalny Zbigniew Ziobro, w ramach tego postępowania zabezpieczono kwotę 1,4 mld zł, należących głównie do karteli narkotykowych. Wartość kokainy, która była przedmiotem obrotu, szacuje się na 3,5 mld zł.

- 12 września, sąd w Salonikach podjął decyzję o przekazaniu jednego z podejrzanych, który wcześniej został zatrzymany na terenie Grecji. Zatrzymanie to było możliwe dzięki wydaniu na wniosek prokuratora Europejskiego Nakazu Aresztowania. Po wydaniu przez sąd decyzji o przekazaniu podejrzanego zostanie on przekazany prokuratorom dolnośląskiego wydziału zamiejscowego departamentu PK, którzy przeprowadzą czynności procesowe z jego udziałem - donosi rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

djx6z6q

W śledztwie podejrzanych jest pięć osób, w tym trzech obcokrajowców oraz dwie obywatelki Polski. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane, a wobec dwóch kolejnych prowadzone są czynności procesowe.

Zobacz także: Sikorski lekceważąco o Kukizie: niech trzyma się śpiewania

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
djx6z6q

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djx6z6q
djx6z6q
Więcej tematów