Trwa ładowanie...

Gorzów Wielkopolski. 9-latka została zgwałcona, związana i zamknięta w tapczanie. Opinia o 24-latku

24-latek z Gorzowa Wielkopolskiego zabrał do siebie na weekend 9-letnią córkę znajomej. Dziecko zostało związane i zakneblowane, a potem schowane w wersalce. Mężczyzna wykorzystał seksualnie dziewczynkę. Biegli wydali opinię na jego temat.

Share
Gorzów Wielkopolski. 9-latka została zgwałcona, związana i zamknięta w tapczanie. Opinia o 24-latku
Źródło: East News
d207h1s

Makabrycznego odkrycia dokonała policja w niedzielę 19 maja po godz. 22.00. W mieszkaniu na gorzowskim Zawarciu znaleziono zakneblowaną i związaną 9-letnią dziewczynkę. Drzwi wyważyli strażacy, wezwani tam przez policję - informował wówczas portal gorzowianin.com.

Jak się okazuje, dziecko przebywało u 24-letniego Mariusza K. już od poprzedniego dnia. Mężczyzna, który był znajomym jej mamy, wziął dziewczynkę na weekend. W niedzielę zadzwonił do matki 9-latki i powiedział, że dziewczynka uciekła w czasie spaceru. W tę historię nie uwierzył 14-letni brat dziewczynki, który wraz z kolegą zaczął jej szukać. Chłopcy pojechali do mieszkania 24-latka przy ul. Małopolskiej, ale nikt nie otworzył im drzwi. W środku było słychać jakieś odgłosy, więc chłopcy wezwali policję

d207h1s

Teraz do prokuratury okręgowej wpłynęła opinia biegłych dotycząca 24-latka. Jak powiedział "Gazecie Lubuskiej" Roman Witkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gorzowie, Mateusz K. miał ograniczoną poczytalność w chwili popełnienia przestępstwa. Miał świadomość tego, co robi, ale nie był w stanie pokierować swoim zachowaniem.

Przypomnijmy, że Mateusz K. był już sądzony za gwałt na nieletnim w 2013 r. Jego ofiarą był wówczas 7-letni chłopiec. Sąd zdecydował wówczas, że Mateusz K. jest niepoczytalny i umieścił go w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym. Niespełna rok po wyjściu, 24-latek zgwałcił 9-latkę.

W listopadzie należy się spodziewać aktu oskarżenia.

Zobacz aktualne wiadomości na WIADOMOSCI.WP.PL.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d207h1s

Podziel się opinią

Share
d207h1s
d207h1s
Więcej tematów