Trwa ładowanie...
ycipk-4ivyue

Górny Śląsk. Uratował pisklęta szpaka. Maluchy wybrały wolność

Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju na Śląsku uratowali pisklęta szpaka. Maluchy całkowicie oswoiły się z ludźmi, ale po kilku dniach wybrały samodzielne życie na wolności. "I dobrze" - cieszy się pan Marek, który opowiedział historię piskląt przez platformę dziejesie.wp.pl. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Górny Śląsk. Uratował pisklęta szpaka. Maluchy wybrały wolność
(zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl)
ycipk-4ivyue

Wzruszający przykład ludzkiej dobroci. Pan Marek z Jastrzębia-Zdroju przez dziejesie.wp.pl podzielił się historią uratowanych przed śmiercią piskląt szpaka. Dwa maluchy znaleziono w rozgrzanej w upale budce dla ptaków, która spadła z drzewa.

Niestety dwa pisklęta już nie żyły. Do budki schodziły się już mrówki. Wybawcy zabrali dwa szpaki i karmili je według wskazówek znalezionych w internecie. Podstawą "menu" były jajka na twardo, larwy ze sklepu wędkarskiego i ser biały. Jedno z karmień zostało nagrane przez Pana Marka.

Dwa pisklęta szpaka znaleźli w zniszczonej budce dla ptaków mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju. zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się
ycipk-4ivyue

Świergotem domagał się jedzenia. Mały szpak bardzo czytelnie dawał do zrozumienia, czego chce od opiekuna. Przenikliwie świergotał, otwierając szeroko dzióbek. Pan Marek podawał mu jedzenie pęsetą, cały czas mówiąc do podopiecznego.

Już dajemy, dajemy, bo głodny ptaszek. Uważaj, bo spadniesz - mówił do szpaka opiekun.

Maluchy nie zagrzały długo miejsca. Po niecałym tygodniu troskliwej opieki dwa szpaki już nie pojawiły się u opiekunów. "Wybrały wolność i dobrze" - cieszy się pan Marek.

ycipk-4ivyue

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz też: Nieproszony gość. Natychmiastowa reakcja pracowników

ycipk-4ivyue

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4ivyue

ycipk-4ivyue
ycipk-4ivyue
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów