Trwa ładowanie...
22-10-2014 02:10

Gminy oszczędzają na szkołach. Konkurs na remont łazienek

260 polskich podstawówek walczy w internetowym konkursie na remont łazienki. Głosują uczniowie, nauczyciele, znajomi, mieszkańcy całej okolicy. To jedyna szansa na nowe sanitariaty, bo gminy oszczędzają na szkołach - donosi "Metro".

Gminy oszczędzają na szkołach. Konkurs na remont łazienekŹródło: Fotolia, fot: Daniele Pietrobelli
d3a7u3a
d3a7u3a

- Emocje są ogromne. Właśnie spadliśmy na drugie miejsce - mówi Krzysztof Antecki, dyrektor Zespołu Szkół w Dębach Szlacheckich (przedszkole, podstawówka i gimnazjum). 700-osobowa wieś w Wielkopolsce jest w pełni mobilizacji: kto może, codziennie wysyła mail, by szkoła wygrała konkurs.

Podstawówki walczą o 30 tys. zł na remont szkolnych sanitariatów. To nagroda w ogólnokrajowym konkursie, który ogłosiła firma Unilever, producent środka do czyszczenia toalet. Pieniądze dostaną trzy pierwsze szkoły. A zrobić trzeba niewiele.

Uczniowie klas I-III oraz zerówek muszą narysować, sfotografować lub opisać wymarzoną łazienkę. Szkoła wrzuca prace na stronę konkursu i namawia kogo może do głosowania. Głosuje się, wysyłając maila.

- Mam cztery łazienki, w których odpadają płytki, a drzwi toalet bujają się na zawiasach i ledwo domykają. Uzbierałem 15 tys. na remont jednej w przyszłym roku. Na więcej gminy nie stać - tłumaczy dyrektor.

d3a7u3a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3a7u3a
Więcej tematów