Trwa ładowanie...

GIF wycofuje z aptek kwas foliowy

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu z obrotu dwóch partii kwasu foliowego firmy Gedeon Richter. Decyzji nadano "rygor natychmiastowej wykonalności".

Share
GIF wycofuje z aptek kwas foliowy
Źródło: WP.PL, Fot: Łukasz Szełemej
d2jyxie

Powodem decyzji jest informacja o "niezidentyfikowanym zanieczyszczeniu" preparatu.

6 lutego do GIF wpłynął wniosek firmy Gedeon Richter Polska Sp. z.o.o. o wycofanie z obrotu dwóch serii produktu: H43003A oraz H43004A. Nie spełniają one wymogów określonych w charakterystyce produktu leczniczego.

d2jyxie

Według rzecznika prasowego GIF Pawła Trzcińskiego jest niewielkie prawdopodobieństwo, że preparat został sprzedany przed ogłoszeniem decyzji o wycofaniu. Wszelkie wątpliwości, związane z tą sprawą, można rozstrzygnąć, przynosząc kupione opakowanie farmaceutyku do najbliższej apteki.

Gedeon Richter to jedna z największych firm farmaceutycznych w Europie. Koncern powstał w 1901 roku. Za produkcję leków i badania w Polsce odpowiedzialna jest spółka Gedeon Richter Polska, mająca siedzibę w Grodzisku Mazowieckim.

Kwas foliowy jest witaminą z grupy B. Jego stosowanie zalecane jest w leczeniu niektórych chorób oraz profilaktyce, między innymi u kobiet w ciąży.

Decyzja GIF o wycofaniu preparatu (fot. gif.gov.pl)
Źródło: Decyzja GIF o wycofaniu preparatu (fot. gif.gov.pl)
d2jyxie

Podziel się opinią

Share
d2jyxie
d2jyxie
Więcej tematów