Gdańsk. Zakończyła się ekshumacja ostatniej ofiary katastrofy smoleńskiej

Prokuratura Krajowa nie ujawnia żadnych szczegółów przeprowadzonych czynności, w tym tego, czyj grób był ekshumowany. Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że wydobyto szczątki Leszka Solskiego
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na początku kwietnia 2016 r. śledztwo smoleńskie przejęła Prokuratura Krajowa
Na początku kwietnia 2016 r. śledztwo smoleńskie przejęła Prokuratura Krajowa (PAP/EPA, Fot: Sergiei Chirikov)
WP

Ekshumacja rozpoczęła się w środę wieczorem. Wzdłuż Alei Zasłużonych, przy której wykonywano czynności, stanęły cztery autokary, a sama mogiła została osłonięta namiotami. Miejsce zabezpieczali liczni policjanci i funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej. Rodzina Solskiego była przeciwna ekshumacji.

WP

W poniedziałek wieczorem na terenie cmentarza Srebrzysko odbyła się ekshumacja Arkadiusza Rybickiego, który także zginął w katastrofie smoleńskiej. Na terenie nekropolii zorganizowano demonstrację przeciwko zleconej przez prokuraturę czynności.

Pod koniec kwietnia do premiera i szefa resortu sprawiedliwości trafił protest przeciwko ekshumacji Rybickiego i Solskiego. Pod listem protestacyjnym podpisało się prawie 900 osób - członków rodzin zmarłych, przyjaciół i znajomych.

Zobacz także: Paweł Kukiz: po płaczu nad biedą Gowina zabrakło mi łez

WP

Na początku kwietnia 2016 r. śledztwo smoleńskie przejęła Prokuratura Krajowa. Już w czerwcu tego samego roku prokuratorzy poinformowali, że konieczne jest przeprowadzenie ekshumacji 83 ofiar katastrofy. Decyzję uzasadniano zarówno błędami w rosyjskiej dokumentacji medycznej, brakiem dokumentacji fotograficznej, jak i tym, że Rosja nie zgodziła się na przesłuchanie rosyjskich biegłych, którzy na miejscu przeprowadzali sekcję zwłok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP

Źródło: RMF24

Polub WP Wiadomości
WP
WP