Trwa ładowanie...

Gangster „Lelek” zatrzymany – akcja CBŚP zakończona sukcesem - zobacz wideo

Jacek B. pseudonim „Lelek” został zatrzymany dziś rano przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Gang „Lelka” mógł wyprać nawet ponad 37 mln złotych

Gangster „Lelek” zatrzymany – akcja CBŚP zakończona sukcesem - zobacz wideoŹródło: WP.PL
d20f8kk
d20f8kk

Akcja CBŚP – „Lelek” zatrzymany

Poranna akcja Centralnego Biura Śledczego Policji zakończyła się sukcesem. Jacek B. – podejrzany o kierowanie grupą przestępczą, nadzorowanie jej działań i popełnienie licznych przestępstw o charakterze ekonomicznym - został zatrzymany. Akcja rozpracowywania gangu przyczyniła się do zatrzymania 3 osób, łącznie w ramach śledztwa zatrzymano 17 osób, którym przedstawiono łącznie 64 zarzuty.

Akcja CBŚP - Lelek i współpracownicy zatrzymani Policja
Akcja CBŚP - Lelek i współpracownicy zatrzymani Źródło: Policja

Zarzuty wobec gangstera Jacka B.

Jacek B. pseudonim Lelek, jest podejrzewany o kierowanie grupą przestępczą. Obecnie, zgodnie z decyzją sądu, przebywa wraz z pozostałymi zatrzymanymi w areszcie tymczasowym. Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego i policjantów z CBŚP ustalili, że gang, którym kierował „Lelek” wyłudzał zwrot podatku dzięki fikcyjnym transakcjom, a pieniądze lokowano w innych interesach. Ten proceder miał doprowadzić do wyprania ponad 37 milionów złotych.

Współpracownicy Jacka B. również zatrzymani

„Lelek” to nie jedyny zatrzymany, zarzuty zostały też postawione Kamilowi B., który wg funkcjonariuszy miał czuwać nad sprawnym działaniem grupy. W ramach akcji CBŚP zatrzymano również Tomasza D., który dbał o bezpieczeństwo członków gangu i zajmował się ściąganiem wierzytelności. Centralne Biuro Śledcze Policji przeszukało miejsca zamieszkania mężczyzn, w sumie zabezpieczono ponad 160 tysięcy złotych i przedmioty warte około 25 tysięcy złotych.

Lelek zatrzymany - Policja zabezpieczyła ponad 160 000 zł. Policja
Lelek zatrzymany - Policja zabezpieczyła ponad 160 000 zł. Źródło: Policja

Kim jest Lelek? Jacek B. ma za sobą kryminalną przeszłość

Zatrzymany Jacek B. jest znany Policji od wielu lat. Jeszcze w latach 90 kierował dolnośląskim gangiem, prowadził wówczas krwawą wojnę ze zgorzelecką grupą przestępczą, w trakcie której zginęło wiele osób. Kilkanaście lat temu został zatrzymany i usłyszał zarzuty kierowania grupą przestępczą o charakterze zbrojnym. Na wolność wyszedł po 15 latach - w październiku 2016 roku. Według nieoficjalnych informacji zamieszkał we Wrocławiu i często pojawiał się w towarzystwie Krzysztofa S., byłego adwokata.

d20f8kk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20f8kk
Więcej tematów