Trwa ładowanie...
dpvbm63
Nasz DziennikZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Francja chce sprzedać Polsce dwa okręty podwodne

Ponad 7,5 mld zł wyda Ministerstwo Obrony Narodowej na program modernizacyjny pod kryptonimem "Orka", czyli na zakup okrętów podwodnych dla Marynarki Wojennej - informuje "Nasz Dziennik". O kontrakt walczą Francuzi, Niemcy i Szwedzi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tomasz Siemoniak
Tomasz Siemoniak (WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
dpvbm63

Francja chce sprzedać Polsce okręty podwodne Scorpene razem z rakietami manewrującymi i kodem źródłowym. Dwa okręty miałaby zbudować gdyńska stocznia "Nauta", a pierwszy powstałby we Francji.

Z kolei szwedzki koncern Saab proponuje Polsce udział w produkcji projektowanego okrętu A26. I wreszcie niemiecka grupa ThyssenKrupp Marine Systems oferuje okręty HDW 212, pływające już pod banderami Niemiec i Włoch.

MON zakłada podpisanie stosownych umów pod koniec 2016 r. lub na początku roku 2017, a dostawy w latach 20120 - 2025.

dpvbm63

Podziel się opinią

Share

dpvbm63

dpvbm63
Więcej tematów