Trwa ładowanie...

Festiwal tańców dworskich rusza w Krakowie. Cracovia Danza roztańczy Rynek Główny

Trzy wielkie spektakle, a także pokazy zespołów tanecznych, warsztaty aktorskie oraz wielki bal na Rynku Głównym – to imprezy, które czekają w najbliższych dniach w Krakowie. Rusza XVI Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”, największy festiwal tego typu w Europie.

Share
Festiwal tańców dworskich rusza w Krakowie. Cracovia Danza roztańczy Rynek Główny
Źródło: Fotolia, Fot: seqoya
d1w82gt

- Tegoroczny festiwal, który otrzymał podtytuł Groteska i komedia w tańcu dworskim zostanie zainaugurowany w Centrum Kongresowym ICE wielkim międzynarodowym widowiskiem "Gdy Polska spotyka Indie" z udziałem tancerzy i muzyków z Indii i Polski. Ale muzyczno-taneczna opowieść o wzajemnych fascynacjach i przenikaniu kultur oraz sztuk, to dopiero początek największej imprezy dworskiej - przekazują organizatorzy imprezy.

Przez cały tydzień Willa Decjusza zaprasza na warsztaty oraz pokazy tańca dawnego oraz wielki, historyczny bal. Na Woli Justowskej, pod okiem specjalistów, będzie można się nauczyć podstawowych kroków dawnych tańców.

d1w82gt

Finał festiwalu rozegra się w tym roku na Rynku Głównym na scenie pod Ratuszem. W sobotę, 1 sierpnia, o godz. 20 wystawione zostanie przedstawienie "Pewnego razu w Wenecji". Spektakl w konwencji komedii jest wspólną produkcją baletu Cracovia Danza i Atelier Teatralnego Studio Dono,

Festiwal zakończy w niedzielę wielki bal dla publiczności na Rynku Głównym. Imprezę poprowadzi Marie-Claire Bär Le Corre z udziałem międzynarodowego grona tancerzy i muzyków.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1w82gt

Podziel się opinią

Share
d1w82gt
d1w82gt
Więcej tematów