Trwa ładowanie...

Ewakuacje w stolicy. "Kilkanaście zgłoszeń o bombach"

Wpłynęło już 15 zgłoszeń o podłożonych bombach

Ewakuacje w stolicy. "Kilkanaście zgłoszeń o bombach"
do7nzmf
do7nzmf

Jak poinformowano nas w Komendzie Stołecznej Policji, od piątej rano zaczęły napływać maile o podłożeniu bomb w wielu warszawskich budynkach. Chodzi m.in. o Giełdę Papierów Wartościowych, Urząd Celny, niektóre ministerstwa, a nawet szkoły publiczne.

Jak nam powiedziano w KSP, niektóre budynki zostały ewakuowane, - tak stało się m.in. z Giełda Papierów Wartościowych i Urzędem celnym. Stołeczna policja informuje, że do tej pory wpłynęło aż 15 zgłoszeń o podłożonych bombach.

- W związku z ewakuacją budynku, w którym znajdują się m.in. biura Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, informujemy, że zostały wdrożone stosowne procedury. Zaistniała sytuacja nie ma wpływu na przebieg sesji giełdowej, która odbywa się w sposób niezakłócony - poinformowało biuro prasowe GPW.

Jak informuje WP.pl, alarmy bombowe ogłoszono w poniedziałek rano w instytucjach publicznych w całej Polsce, m.in. w Gdyni, Gliwicach, Zawierciu, Lublinie. Telefonicznie lub poprzez skrzynki mailowe przekazano pogróżki o podłożeniu ładunków wybuchowych.

do7nzmf

Niedawno informowaliśmy o podłożeniu bomb w pięciu ministerstwachi kilku innych instytucji rządowych w stolicy. W niektórych przypadkach zdecydowano o ewakuacji, w innych pracownicy nie zostali wpuszczani do pracy.

Najczęściej zgłaszający są chwytani w przeciągu kilku dni. Jak podaje KSP, na złapanie ostatniego informującego o podłożeniu bomb, policjanci potrzebowali zaledwie kilku godzin. Tymczasem za "zawiadomienie o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w postaci wybuchu ładunku wybuchowego, wiedząc, że ono nie istnieje",* grozi kara do 8 lat więzienia.*

do7nzmf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
do7nzmf
Więcej tematów