Trwa ładowanie...
d2h1qmf
szydło

Europa usłyszała wystąpienie Szydło i… złapała się za głowę

Premier Beata Szydło udzieliła wywiadu w TVN24, w którym wypowiedziała się na temat unijnej polityki imigracyjnej. Problem w tym, że szefowa rządu posługując się przykładem zamachu w Londynie skrytykowała kwestię pomocy uchodźcom. Media zagraniczne natychmiast wychwyciły wypowiedź Szydło, a Polacy i Brytyjczycy nie zostawiają na premier suchej nitki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europa usłyszała wystąpienie Szydło i… złapała się za głowę
(Getty Images/Matt Dunham)
d2h1qmf

- Nie da się nie łączyć fali migracji, z tym co dzieje się w Europie. Owszem, nie każdy imigrant to terrorysta, ale w Europie nie potrafimy prowadzić bezpiecznej polityki migracyjnej – powiedziała Beata Szydło w TVN24.

Problem w tym, że napastnik z Londynu urodził się w Wielkiej Brytanii, a nie na Bliskim Wschodzie. Wypowiedź Szydło opisała agencja informacyjna Reuters, a za nią wiele poważnych tytułów prasowych. W sieci zawrzało. Wykorzystywanie tragedii z Londynu do własnej polityki wewnętrznej uznano za „haniebne”.

- Haniebne. Napastnik był Brytyjczykiem urodzonym w Wielkiej Brytanii, ale polska premier użyła londyńskich morderstw, by potępić politykę migracyjną Unii Europejskiej – napisał na Twitterze Henry Foy, dziennikarz prestiżowego brytyjskiego tytułu "Financial Times".

d2h1qmf

Podziel się opinią

Share
d2h1qmf
d2h1qmf
Więcej tematów