Trwa ładowanie...
dkxc6e3

Elementarz MEN do szafy. Nauczyciele zbierają pieniądze na inne podręczniki

Krytykowany przez środowisko nauczycielskie elementarz zamiast na ławki trafia często do szaf - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Rodzice opowiadają, że nauczyciele po cichu zbierają pieniądze na inne książki.
Share
Elementarz MEN do szafy. Nauczyciele zbierają pieniądze na inne podręczniki
Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
dkxc6e3

Gazeta przytacza szereg przykładów szkół, gdzie nie korzysta się z darmowego podręcznika MEN. Zamiast tego dzieci dostały inne komercyjne książki. W jednej z mazowieckich szkół podstawowych kupiono je za pieniądze, które placówka otrzymała z samorządu na materiały dodatkowe.

Jednak nauczyciele, którzy zbierają pieniądze od rodziców na dodatkowe książki, ryzykują. Proszą więc rodziców, by nie rozgłaszali tego, że mają inne książki. Zgodnie z przepisami takich składek od rodziców pierwszoklasistów zbierać nie można. Szkoły dostają więc rządowy elementarz i dotację na materiały ćwiczeniowe, których uczniowie potrzebują do pracy. Po 75 zł na głowę.

Na forach internetowych pojawia się coraz więcej wpisów od rodziców, którzy opisują sytuację w szkołach ich dzieci. Nie wystarcza pieniędzy na materiały dodatkowe i ćwiczenia, a nauczyciele bardzo krytykują darmowy elementarz - czytamy w gazecie.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

dkxc6e3

Podziel się opinią

Share
dkxc6e3
dkxc6e3
Więcej tematów