Trwa ładowanie...
d4ndi2k

Elementarz MEN do szafy. Nauczyciele zbierają pieniądze na inne podręczniki

Krytykowany przez środowisko nauczycielskie elementarz zamiast na ławki trafia często do szaf - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Rodzice opowiadają, że nauczyciele po cichu zbierają pieniądze na inne książki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elementarz MEN do szafy. Nauczyciele zbierają pieniądze na inne podręczniki
(PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
d4ndi2k

Gazeta przytacza szereg przykładów szkół, gdzie nie korzysta się z darmowego podręcznika MEN. Zamiast tego dzieci dostały inne komercyjne książki. W jednej z mazowieckich szkół podstawowych kupiono je za pieniądze, które placówka otrzymała z samorządu na materiały dodatkowe.

Jednak nauczyciele, którzy zbierają pieniądze od rodziców na dodatkowe książki, ryzykują. Proszą więc rodziców, by nie rozgłaszali tego, że mają inne książki. Zgodnie z przepisami takich składek od rodziców pierwszoklasistów zbierać nie można. Szkoły dostają więc rządowy elementarz i dotację na materiały ćwiczeniowe, których uczniowie potrzebują do pracy. Po 75 zł na głowę.

Na forach internetowych pojawia się coraz więcej wpisów od rodziców, którzy opisują sytuację w szkołach ich dzieci. Nie wystarcza pieniędzy na materiały dodatkowe i ćwiczenia, a nauczyciele bardzo krytykują darmowy elementarz - czytamy w gazecie.

Źródło: "Dziennik Gazeta Prawna"

d4ndi2k

Podziel się opinią

Share
d4ndi2k
d4ndi2k
Więcej tematów