Trwa ładowanie...
ddm2seb
ddm2seb

Ekspert: największe wyzwanie dla Dudy to uniezależnienie się od PiS

Największe wyzwanie przed jakim stoi obecnie Andrzej Duda to zbudowanie własnej, niezależnej pozycji - do tej pory właściwie każdy nowy prezydent w jakimś stopniu dystansował się od partii, z której pochodził - mówi PAP socjolożka Agata Szczęśniak.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ddm2seb

Była wicenaczelna "Krytyki Politycznej" spodziewa się, że Duda nie będzie szybko zgłaszał projektów "antagonizujących ustaw". Podkreśla jednocześnie, że kampania prezydencka nie dała odpowiedzi na pytanie, jakim człowiekiem jest naprawdę prezydent elekt.

Przed Andrzejem Dudą teraz spore wyzwanie, bo sporo złożył obietnic. Obiecuje, że ze wszystkich się wywiąże. Jeśli w pierwszym roku urzędowania nie przygotuje ustawy przywracającej poprzedni wiek emerytalny, zapowiedział jeszcze w czasie kampanii, że poda się do dymisji.

W rozmowie z WP Jacek Sasin stwierdził, że "pięć lat to długi czas". - Jeśli ma się wolę, jest się konsekwentnym i ma się tę świadomość, że nierealizowanie obietnic kończy się zawsze czerwoną kartką wyborców, a taką wiedzę ma Andrzej Duda, to myślę, że tego czasu nie zabraknie - dodaje polityk.

ddm2seb

Podziel się opinią

Share
ddm2seb
ddm2seb
Więcej tematów