Trwa ładowanie...

Echa afery szpiegowskiej. Twój Ruch: nie znamy Stanisława Sz.

Andrzej Rozenek zapewnia, że klub Twojego Ruchu nie ma powiązań z podejrzanym o szpiegostwo Stanisławem Sz. Kancelaria Sejmu poinformowała, że to właśnie na zaproszenie Twojego Ruchu 12 marca podejrzany wszedł do parlamentu.

Share
Echa afery szpiegowskiej. Twój Ruch: nie znamy Stanisława Sz.
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d280rt2

Rozenek mówi, że w klubowej bazie danych nie odnotowano takiego zaproszenia, ale jeszcze dziś sprawa będzie wyjaśniana. Polityk zaznaczył, że do sejmu tylko w tej kadencji weszło 140 tysięcy osób i trudno by w tej masie każdy sprawdzał, czy ktoś przypadkiem nie jest szpiegiem i jaki ma rodowód. Rozenek dodaje, że nawet jeśli okaże się że Stanisław Sz. był w Sejmie na zaproszenie TR to nie będzie to niczego dowodzić.

Rzecznik TR zapewniał, że ani on ani nikt z jego partii nie zna Stanisława Sz. Mężczyzna o podwójnym, polsko-rosyjskim, obywatelstwie został aresztowany w połowie października. Wnioskowała o to Prokuratura Apelacyjna w Warszawie, która przedstawiła mu zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu. Grozi za to kara od roku do 10 lat więzienia. Tego samego dnia Wojskowy Sąd Okręgowy w Warszawie aresztował podpułkownika jednego z departamentów MON Zbigniewa J. Na nim ciąży zarzut udziału w działalności na rzecz obcego wywiadu.

Jest zażalenie na areszt dla Stanisława Sz.

Tymczasem, do sądu wpłynęło zażalenie obrony na decyzję o areszcie wobec Stanisława Sz. - podał zespół prasowy Sądu Okręgowego w Warszawie. Nie ujawniono jego szczegółów. Wiadomo, że obrona wnosi o uchylenie aresztu.

d280rt2

Podziel się opinią

Share
d280rt2
d280rt2
Więcej tematów