Trwa ładowanie...

Dżungla na budynku przy ul. Noakowskiego [wideo]

Co zrobią mieszkańcy Warszawy, gdy idąc ulicą napotkają na dżunglę, którą z daleka widać i słychać?

Dżungla na budynku przy ul. Noakowskiego [wideo]
d422atx
d422atx

Przestrzeń miejska zmienia się za sprawą prac współczesnych artystów, którzy wnosząc sztukę w miejskie życie sprawiają, iż zmienia się nasze postrzeganie ulic miasta, a także oderwanie na chwilę od codziennych spraw. Co zrobią mieszkańcy Warszawy, gdy idąc ulicą Noakowskiego napotkają na dżunglę, którą z daleka widać i słychać?

„Przestrzeń publiczna to dla mnie bardzo delikatna tkanka. Nie chciałbym narzucać przechodniowi konkretnego przekazu pojęciowego. Moim pierwotnym zamysłem było wprowadzenie zieleni w miejsce, gdzie jest jej niewiele. Umieściłem elementy roślinności, żeby osoby tam przebywające mogły poczuć się lepiej, wyciszyć się i odpocząć” – mówi dr Jakub Wróblewski, autor pracy "Dostałem na chwilę kawałek miasta".

Projekt ten został zawieszony na rusztowaniu odrestaurowywanej kamienicy na ul. Noakowskiego 16. W ciągu dnia można usłyszeć tam odgłosy zwierząt, które są widoczne na grafice. Film z montażu ArtCoveru „Dostałem na chwilę kawałek miasta”, którego łączna powierzchnia to ponad 600m2 poniżej:__

Kamienica mieszcząca się pod adresem Noakowskiego 16 pochodzi z 1913 roku. Zostanie wyremontowana zgodnie ze swoim pierwotnym stylem modernistycznym na zewnątrz i wykończeniem klatek w stylu późnej secesji. Apartamenty na ostatniej kondygnacji będą oferować swoim mieszkańcom zielone tarasy i piękny z nich widok na centrum Warszawy. Rewitalizacją kamienicy zajmuje się Fenix Group.

d422atx
d422atx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d422atx
Więcej tematów