Trwa ładowanie...
#dziejesienazywo: Bielan ostrzega przed "koalicją przegranych" przeciwko PiS

#dziejesienazywo: Bielan ostrzega przed "koalicją przegranych" przeciwko PiS

Adam Bielan, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu, stwierdził w programie Wirtualnej Polski #dziejesienazywo, że jego ugrupowanie co prawda prowadzi w sondażach, ale nie ma pewności, która z partii będzie rządzić po wyborach. - Nie wiadomo, czy nie powstanie koalicja przegranych przeciwko PiS - ocenił.
Share
ddp54g4

Bielan podkreślił też, że Prawo i Sprawiedliwość "nie dzieli skóry na niedźwiedziu, który żyje i ma się dobrze". - Absolutnie nie jesteśmy pewni siebie, wręcz przeciwnie. Ja mam traumatyczne wspomnienia sprzed 10 lat. Wygraliśmy wybory prezydenckie, wygraliśmy wybory parlamentarne, nie mieliśmy stabilnej większości i władzę straciliśmy - mówił.

Polityk wskazał też, że kalkulacje dotyczące samodzielnych rządów PiS mogą zostać szybko zakończone, jeżeli - jak wymieniał - próg wyborczy przekroczy Nowoczesna, KORWiN lub Zjednoczona Lewica.

ddp54g4

Z kolei Kazimiera Szczuka, kandydatka Zjednoczonej Lewicy do Sejmu, stwierdziła, że PiS jest jednak pewny siebie, o czym świadczyć miałyby ostatnie medialne informacje na temat podzielenia stanowisk ministerialnych między przedstawicieli tej partii.

Szczuka przypomniała, że jedno ze stanowisk miałby otrzymać Antoni Macierewicz. - Być może chodzi o to, że wśród wyborców PiS-u, ten ich rdzeń, potrzebuje Macierewicza - oceniła.

ddp54g4

Podziel się opinią

Share
ddp54g4
ddp54g4
Więcej tematów