Trwa ładowanie...
d41r4ub
IAR

Dzieci z Krymu przyleciały do Polski

Uciekają przed dramatyczną rzeczywistością. 11 osób - matki i dzieci z Krymu - przyleciało do Warszawy. To rodziny działaczy ukraińskich opozycjonistów, które przez najbliższe dwa tygodnie spędzą w podwarszawskich miejscowościach. Z Kijowa zabrał je polski samolot specjalny, którym podróżowali nasi parlamentarzyści.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Żony oraz dzieci ukraińskich opozycjonistów przyleciały do Warszawy
Żony oraz dzieci ukraińskich opozycjonistów przyleciały do Warszawy (PAP, Fot: Paweł Supernak)
d41r4ub

W Polsce choć na kilka dni chcą zapomnieć o strachu przed jutrem i widoku żołnierzy na ulicach. W polskim samolocie do Warszawy przybyły cztery ukraińskie matki i siedmioro dzieci. Wspominali wojskowe śmigłowce latające nad ich głowami i mówili, że nie wierzą już w dobre zakończenie kryzysu na Krymie. Dzieci początkowo płakały, ale potem z uśmiechem opowiadały o swojej podróży polskim samolotem.

W kolejnych miesiącach do podwarszawskich i stołecznych gmin ma trafić ponad 120 osób - głównie członków rodzin ukraińskich pograniczników z Krymu. Samorządowcy apelują do polskich firm i instytucji o włączenie się w akcję pomocy ukraińskim rodzinom. W planach jest także zorganizowanie w Polsce tak zwanych "zielonych szkół" dla dzieci z Kijowa.

d41r4ub

Podziel się opinią

Share
d41r4ub
d41r4ub
Więcej tematów