Trwa ładowanie...
d2aor2d
Nasz Dziennik

Dyskusja na synodzie biskupów po wystąpieniu węgierskiego kardynała Petera Erdo

Dokument synodu biskupów, podsumowujący pierwszy tydzień obrad w Watykanie, wyraża poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła - komentuje "Nasz Dziennik". Gazeta opisuje "ożywioną dyskusję" po wystąpieniu węgierskiego kardynała Petera Erdo, który przedstawiał wynik dyskusji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyskusja na synodzie biskupów po wystąpieniu węgierskiego kardynała Petera Erdo
(PAP/EPA, Fot: Claudio Peri)
d2aor2d

W sprawozdaniu z obrad znalazły się słowa uznania i szacunku dla osób homoseksualnych, również przytoczono opinie o konieczności otwarcia się Kościoła na gejów i lesbijki.

Jak podkreślono, doszła do głosu potrzeba podjęcia "odważnych decyzji duszpasterskich". Odnotowano również różnice w podejściu do komunii dla osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach.

Dokument skrytykowało wielu hierarchów uczestniczących w obradach. Relatio jest pozbawione solidnych podstaw w Piśmie Świętym i Magisterium - ocenił kardynał Raymond Burke, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej.

W podobnym tonie wypowiadał się prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Mueller. To odejście od nauki Jana Pawła II - komentował dla Radia Watykańskiego arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Synod zakończy się 19 października, wówczas zostanie beatyfikowany papież Paweł VI.

d2aor2d

Podziel się opinią

Share
d2aor2d
d2aor2d
Więcej tematów