Trwa ładowanie...

Dyrekcja zaprosiła do szkoły policjantkę. Dzieci były przerażone, płakały

W czasie zajęć z ósmoklasistami policjantka zaczęła straszyć uczniów. Groziła, że wpisze ich dane do Krajowego Rejestru Karnego. Prosiła także o nazwiska rodziców. Dzieci były przerażone. W sprawie interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich.

Dyrekcja zaprosiła do szkoły policjantkę. Dzieci były przerażone, płakałyŹródło: East News, fot: Damian Klamka
d10xhy4
d10xhy4

W jednej ze szkół podstawowych dyrekcja zorganizowała zajęcia z policją na temat demoralizacji nieletnich, ich odpowiedzialności karnej oraz zagrożeń w cyberprzestrzeni. Jak informuje rp.pl, prowadziła je policjantka z wydziału ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii Komendy Rejonowej Policji.

Wychowawczyni klasy oraz uczniowie relacjonują, że funkcjonariuszka była wrogo nastawiona i zastraszała ósmoklasistów. Gdy nie spodobało jej się ich zachowanie, zażądała od nich podania danych osobowych. Groziła, że dane dzieci zostaną wpisane do Krajowego Rejestru Karnego, a wtedy stracą możliwość skończenia dobrej szkoły i pracy, a ich rodzice mogą zostać zwolnieni z pracy.

Rodzice uczniów zgłosili skargę na policjantkę. Relacjonowali, że ich dzieci po powrocie do domu płakały i były wystraszone. Działania w tej sprawie podjął Rzecznik Praw Obywatelskich, którego dyrektorka szkoły poprosiła o wyjaśnienie sprawy u komendanta policji. Biuro RPO zwróciło się do komendanta m.in. o informację o ewentualnych działaniach podjętych wobec policjantki, w celu zapewnienia, by kolejne szkolenia odbyły się w sposób odpowiedni dla uczniów.

źródło: rp.pl

d10xhy4

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Michał Kamiński o aferze wokół NBP. „To może PiS bardzo zaszkodzić”

d10xhy4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10xhy4
Więcej tematów