Trwa ładowanie...

Dyrekcja zaprosiła do szkoły policjantkę. Dzieci były przerażone, płakały

W czasie zajęć z ósmoklasistami policjantka zaczęła straszyć uczniów. Groziła, że wpisze ich dane do Krajowego Rejestru Karnego. Prosiła także o nazwiska rodziców. Dzieci były przerażone. W sprawie interweniował Rzecznik Praw Obywatelskich.
Share
Lekcja z policjantką przybrała bardzo zły obrót
Lekcja z policjantką przybrała bardzo zły obrótŹródło: East News, Fot: Damian Klamka
d1mnwqe

W jednej ze szkół podstawowych dyrekcja zorganizowała zajęcia z policją na temat demoralizacji nieletnich, ich odpowiedzialności karnej oraz zagrożeń w cyberprzestrzeni. Jak informuje rp.pl, prowadziła je policjantka z wydziału ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii Komendy Rejonowej Policji.

Wychowawczyni klasy oraz uczniowie relacjonują, że funkcjonariuszka była wrogo nastawiona i zastraszała ósmoklasistów. Gdy nie spodobało jej się ich zachowanie, zażądała od nich podania danych osobowych. Groziła, że dane dzieci zostaną wpisane do Krajowego Rejestru Karnego, a wtedy stracą możliwość skończenia dobrej szkoły i pracy, a ich rodzice mogą zostać zwolnieni z pracy.

Rodzice uczniów zgłosili skargę na policjantkę. Relacjonowali, że ich dzieci po powrocie do domu płakały i były wystraszone. Działania w tej sprawie podjął Rzecznik Praw Obywatelskich, którego dyrektorka szkoły poprosiła o wyjaśnienie sprawy u komendanta policji. Biuro RPO zwróciło się do komendanta m.in. o informację o ewentualnych działaniach podjętych wobec policjantki, w celu zapewnienia, by kolejne szkolenia odbyły się w sposób odpowiedni dla uczniów.

d1mnwqe

źródło: rp.pl

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

*Zobacz także: Michał Kamiński o aferze wokół NBP. „To może PiS bardzo zaszkodzić” *

d1mnwqe

Podziel się opinią

Share
d1mnwqe
d1mnwqe
Więcej tematów