WP

Dym nad Gdańskiem. Spłonęła hala w Oruni

Duży pożar hali magazynowej w Gdańsku-Oruni. W akcji wzięło udział ponad 25 jednostek straży. Ogień strawił większą część budynku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pożar w Gdańsku-Oruni wybuchł nad ranem
Pożar w Gdańsku-Oruni wybuchł nad ranem (zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl, Fot: Bartek)
WP

Jak podaje RMF FM, ogień pojawił się nad ranem w hali przy Trakcie św. Wojciecha. W środku mieściły się hurtownie, w tym skład mebli.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się

Starszy aspirant Marcin Karnowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku wyjaśnia, że ogień objął połowę hali o powierzchni ok. 7 tys. m. kw. Ogień objął hale hurtowni mebli, ale również magazyny ze sprzętem elektronicznym i farmaceutykami.

WP

"Prosimy unikać wdychania dymu i przebywania w rejonie pożaru" - apeluje w mediach społecznościowych Tomasz Augustyniak, Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się
WP

Nie ma doniesień o poszkodowanych. Dym widać z całego Trójmiasta, ale także ze zachodniej części Żuław.

Google maps/screen
Podziel się

Trakt Św. Wojciecha, na wysokości ul. Starogardzkiej, był zamknięty dla ruchu przez wiele godzin.

zdjęcie Użytkownika dziejesie.wp.pl
Podziel się
WP

Objazd możliwy był przez ul. Nowolipie, obwodnicę południową i obwodnicę Trójmiasta. Opóźnione mogą być autobusy linii nr 132, 154, 189, 205, 207, 210 i 232.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane.

Spłonęły maszyny, całe linie produkcyjne i niektóre biura. Bardzo ucierpiała m.in. firma, która produkuje meble - Centrum Drzwi Przesuwanych straciła wszystkie materiały, a część produkcyjno-stolarska już nie istnieje. Spłonęło w sumie 4 z 7 tys. mkw, które liczy cały kompleks.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP