Trwa ładowanie...
d2p9749

Drogowcy rozpoczęli 12-tygodniowy remont Traktu św. Wojciecha w Gdańsku. Możliwe korki

Korki w Gdańsku jeszcze się powiększą. Drogowcy rozpoczęli 12-tygodniowy remont Traktu św. Wojciecha. Prace prowadzone będą na odcinku pomiędzy ul. Gościnną i Sandomierską - trasie łączącej miasto z Pruszczem oraz Tczewem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Drogowcy rozpoczęli 12-tygodniowy remont Traktu św. Wojciecha w Gdańsku. Możliwe korki
(WP, Fot: Tomasz Gdaniec)
d2p9749

Droga ma w sumie cztery pasy, po dwa w obu kierunkach - każdy o szerokości 3,5 m. We wtorek od godz. 9 rano zamknięte będą dwa pasy w kierunku Gdańska. Cały ruch przejmą dwa pasy w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

- Po jednym pasie jezdni na oba kierunki - tłumaczy Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Po zakończeniu remontu jednej strony drogi, ruch będzie się odbywał na tej samej zasadzie na nowej nawierzchni. Wówczas ekipy budowlane zajmą się pasami w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

Trakt św. Wojciecha jest jedną z głównych wylotowych arterii miasta. Każdego dnia korzystają z niej setki tysięcy samochodów osobowych, autobusów oraz tirów. Dodatkowo droga ucierpiała podczas powodzi 2001 roku. Drogowcy zapowiadają, że renowacja nawierzchni oraz chodników potrwa 12 tygodni. Po sześć tygodni na każdy kierunek jazdy.

d2p9749

- Oczywiście pod warunkiem, że nie zdarzy się jakiś kataklizm pogodowy. Firma, która zrealizuje prace na Trakcie św. Wojciecha, jest sprawdzona. Już nie raz pokazała, że potrafi dotrzymać warunków kontraktu - mówi Włodzimierz Bartosiewicz z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Postępuje też remont w gdańskim Śródmieściu. Od poniedziałku częściowo zamknięte jest przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie. W efekcie mieszkańcy miasta oraz turyści nie mogą przedostać się z Targu Rakowego w stronę historycznego centrum miasta. Piesi idący od strony Bramy Wyżynnej mogą natomiast dotrzeć tylko na przystanek tramwajowy. Operacja ta jest niezbędna ze względu na a potrzebę przedłużenia żelbetowej płyty przykrywającej biegnący pod Huciskiem tunel. 14 sierpnia, w piątek, prowizoryczne ogrodzenie zastąpione zostanie szczelną ścianką - zarówno w części podziemnej, jak i naziemnej. Prace ruszą pełną parą. Otwarcie zmodernizowanego przejścia nastąpi pod koniec 2017 r., gdy do użytku oddane będzie Forum Gdańsk.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2p9749

Podziel się opinią

Share

d2p9749

d2p9749
Więcej tematów