Trwa ładowanie...
d28imz8

Dramat polskich plaż. Szokująco dużo zgonów

Od początku czerwca na kąpieliskach w Polsce odnotowano aż 135 przypadków śmierci.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dramat polskich plaż. Szokująco dużo zgonów
(PAP)
d28imz8

Śmiertelne żniwa zbiera upał, brawura, alkohol, głupota i nieszczęście. Nie pomagają ostrzeżenia i apele ratowników, którzy przekonują, by nie wchodzić do wody po spożyciu. Winna jest także pogoda. Na ostatniej fali wysokich temperatur, tylko w niedzielę i poniedziałek utonęło łącznie 21 osób - donosi 'Super Express".

W wielu przypadkach takich sytuacji można uniknąć, zachowując ostrożność. Będąc nad wodą, wypoczywajmy tylko w miejscach, w których mamy zapewnioną opiekę ratownika. Nie pozwalajmy dzieciom na samodzielną kąpiel - podkreśla Anna Orłowska, ratowniczka WOPR z plaży w Stegnie.

Zobacz także: Pogodo, czemu robisz to Polakom?

Jak uniknąć tragedii? Ratownicy podkreślają, by pod żadnym pozorem nie spuszczać z oka kąpiących się dzieci. Radzą, że najlepiej kąpać się z nimi. Do wody nie wolno też wchodzić pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Niebezpieczne może być także ochładzanie się w wodzie bezpośrednio po intensywnym opalaniu, bo może doprowadzić do szoku termicznego.

d28imz8

Jedno z tragiczniejszych utonięć miało miejsce w Krynicy Morskiej. Ojciec wypłynął na dmuchanym pontonie ze swoją 13-letnią córką. Oboje wpadli do wody i zaczęli się tonąć. Mężczyzna zdołał wciągnąć dziewczynkę na ponton, ale sam zniknął pod wodą. Wieczorem morze wyrzuciło na brzeg jego ciało.

PAP/EPA

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

d28imz8

Podziel się opinią

Share

d28imz8

d28imz8
Więcej tematów