Trwa ładowanie...
d112x73

Dolny Śląsk: 35-latek zabił konkubinę, bo chciała się z nim rozstać

Prokuratura ujawniła szczegóły zdarzenia, do którego doszło niedawno w Dzierżoniowie (woj. dolnośląskie). Podczas kłótni, 35-letni mężczyzna udusił swoją partnerkę. Policję powiadomił jeden z kolegów sprawcy.
Share
Dolny Śląsk: 35-latek zabił konkubinę, bo chciała się z nim rozstać
Źródło: Policja
d112x73

Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie ujawniła zdarzenia, do którego doszło 19 września 2015 r. w jednym z domów jednorodzinnych na terenie tego dolnośląskiego miasta. Zamieszkiwany był on wspólnie przez 35-letniego mężczyznę i mającą tyle samo lat jego partnerkę.

- Tamtego feralnego dnia między parą doszło do kłótni, podczas której Krzysztof J. pozbawił swoją partnerkę życia, doprowadzając do jej uduszenia. Następnie pozostawił ciało kobiety w mieszkaniu i udał się na wspólne spożywania alkoholu z kolegami. Będąc w stanie nietrzeźwym, 35-latek zwierzył się im, że zabił swoją konkubinę – mówi Ewa Ścierzyńska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Nazajutrz, 20 września, jeden z kompanów od kieliszka powiadomił o całej sprawie policję, która niezwłocznie zatrzymała Krzysztofa J. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa konkubiny.

d112x73

- Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył w tej sprawie wyjaśnienia, z których wynika, że powodem jego agresywnego zachowania były oświadczenie konkubiny, że chce ona rozstać się z J. – dodaje Ścierzyńska.

Na wniosek prokuratury sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Krzysztofa J. na 3 miesiące. Za zabójstwo mężczyźnie grozi od 8 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d112x73

Podziel się opinią

Share
d112x73
d112x73
Więcej tematów