Trwa ładowanie...

Do kogo trafi Grand Press Digital 2015? Są już nominacje

Rafał Madajczak (ASZdziennik.pl), Vadim Makarenko (BIQdata.pl), Łukasz Mężyk i Michał Kolanko (300polityka.pl), ObserwatorFinansowy.pl i pasmo #dziejesienazywo (WP.tv), to nominowani w tegorocznej edycji Grand Press Digital. Nagroda ta jest przyznawana za innowacyjne podejście do wykorzystania nowoczesnych technologii w dziennikarstwie - informuje press.pl.

Share
Do kogo trafi Grand Press Digital 2015? Są już nominacje
Źródło: WP
d2narvn

"To już prawdziwa, a nie tylko zapowiadana, konkurencja dla telewizji tradycyjnej. Pasmo #dziejesienazywo Wirtualnej Polski to dowód, że dawniej Internet pchał się do telewizji, teraz wszyscy pchają się do WP.tv. I to na żywo" - czytamy w press.pl.

Codziennie rano w portalu rozmowy na aktualne tematy prowadzą znani dziennikarze: Jacek Żakowski, Paweł Lisicki, Michał Kobosko, Agnieszka Kopacz. Jest też program biznesowy, a popołudniami emitowane jest pasmo lifestylowe.

d2narvn

Rafał Madajczak został nominowany za ASZdziennik.pl, digitalowy projekt do publikowania "najlepszych zmyślonych newsów".

Vadim Makarenko drugi rok z rzędu otrzymuje nominację za prowadzenie z sukcesem pionierskiego projektu z kategorii dziennikarstwa danych. Serwis BIQdata.pl to ambitny i najbardziej innowacyjny na polskim rynku projekt łączący profesjonalne dziennikarstwo z technologią.

Łukasz Mężyk i Michał Kolanko to założyciele 300polityka.pl. Zostali nominowani za stworzenie serwisu, który inaczej niż wszyscy prezentuje informacje polityczne, eksperymentuje z relacjami na żywo, obstawia wieczory wyborcze i wyjeżdża z politykami w ogólnopolskie trasy.

ObserwatorFinansowy.pludowadnia z kolei, że publiczne pieniądze (serwis działa w ramach Narodowego Banku Polskiego) można dobrze wykorzystać na informację w Internecie. To platforma wiedzy z zakresu makroekonomii, finansów publicznych, bankowości i rynków finansowych stworzona z myślą o ekonomistach, finansistach, dziennikarzach, studentach.

d2narvn

Tegorocznych nominowanych do Grand Press Digital wskazała redakcja "Press" po konsultacji z 28 specjalistami od cyfrowych mediów. Kto w tym roku otrzyma 15 tys. złotych w ramach Grand Press Digital, zostaną ogłoszone podczas gali Grand Press – 10 grudnia br. Partnerem nagrody jest firma Google.

Zobacz również #dziejesienazywo: Bielan krytykuje Merkel

d2narvn

Podziel się opinią

Share
d2narvn
d2narvn
Więcej tematów