Trwa ładowanie...
17-11-2015 11:23

Do kogo trafi Grand Press Digital 2015? Są już nominacje

Rafał Madajczak (ASZdziennik.pl), Vadim Makarenko (BIQdata.pl), Łukasz Mężyk i Michał Kolanko (300polityka.pl), ObserwatorFinansowy.pl i pasmo #dziejesienazywo (WP.tv), to nominowani w tegorocznej edycji Grand Press Digital. Nagroda ta jest przyznawana za innowacyjne podejście do wykorzystania nowoczesnych technologii w dziennikarstwie - informuje press.pl.

Do kogo trafi Grand Press Digital 2015? Są już nominacjeŹródło: WP
d2c88yn

"To już prawdziwa, a nie tylko zapowiadana, konkurencja dla telewizji tradycyjnej. Pasmo #dziejesienazywo Wirtualnej Polski to dowód, że dawniej Internet pchał się do telewizji, teraz wszyscy pchają się do WP.tv. I to na żywo" - czytamy w press.pl.

Codziennie rano w portalu rozmowy na aktualne tematy prowadzą znani dziennikarze: Jacek Żakowski, Paweł Lisicki, Michał Kobosko, Agnieszka Kopacz. Jest też program biznesowy, a popołudniami emitowane jest pasmo lifestylowe.

Rafał Madajczak został nominowany za ASZdziennik.pl, digitalowy projekt do publikowania "najlepszych zmyślonych newsów".

d2c88yn

Vadim Makarenko drugi rok z rzędu otrzymuje nominację za prowadzenie z sukcesem pionierskiego projektu z kategorii dziennikarstwa danych. Serwis BIQdata.pl to ambitny i najbardziej innowacyjny na polskim rynku projekt łączący profesjonalne dziennikarstwo z technologią.

Łukasz Mężyk i Michał Kolanko to założyciele 300polityka.pl. Zostali nominowani za stworzenie serwisu, który inaczej niż wszyscy prezentuje informacje polityczne, eksperymentuje z relacjami na żywo, obstawia wieczory wyborcze i wyjeżdża z politykami w ogólnopolskie trasy.

ObserwatorFinansowy.pludowadnia z kolei, że publiczne pieniądze (serwis działa w ramach Narodowego Banku Polskiego) można dobrze wykorzystać na informację w Internecie. To platforma wiedzy z zakresu makroekonomii, finansów publicznych, bankowości i rynków finansowych stworzona z myślą o ekonomistach, finansistach, dziennikarzach, studentach.

Tegorocznych nominowanych do Grand Press Digital wskazała redakcja "Press" po konsultacji z 28 specjalistami od cyfrowych mediów. Kto w tym roku otrzyma 15 tys. złotych w ramach Grand Press Digital, zostaną ogłoszone podczas gali Grand Press – 10 grudnia br. Partnerem nagrody jest firma Google.

Zobacz również #dziejesienazywo: Bielan krytykuje Merkel
d2c88yn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2c88yn
Więcej tematów