Trwa ładowanie...
dni wolne od pracy
ŁWI
02-01-2021 11:35

Dni wolne od pracy 2021. Sprawdź, kiedy wziąć urlop

W 2021 roku - tak jak co roku - mamy 13 dni ustawowo wolnych od pracy. To święta, w które zgodnie z ustawą należy nam się odpoczynek od codziennych obowiązków służbowych. Kiedy najlepiej wziąć wolne, by przedłużyć urlop?

Dni wolne od pracy 2021Dni wolne od pracy 2021Źródło: Pixabay
d46he4n
d46he4n

Co roku zgodnie z przepisami mamy 13 dni ustawowo wolnych od pracy. To tzw. święta nakazane. Pierwszym takim świętem w 2021 roku był 1 stycznia czyli tradycyjnie Nowy Rok. Kolejnym ustawowo wolnym dniem od pracy jest Święto Trzech Króli, które przypada na środę 6 stycznia.

Dni wolne od pracy 2021. Kiedy wypadają święta?

Kolejne dni ustawowo wolne od pracy to Wielkanoc (4 kwietnia) i Poniedziałek Wielkanocny (5 kwietnia). W maju przypada Święto Pracy (1 maja - sobota)) i Święto Narodowe Trzeciego Maja (poniedziałek), a 23 maja (niedziela) to Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki). 3 czerwca (czwartek) obchodzić będziemy Boże Ciało.

1 listopada (poniedziałek) to Dzień Wszystkich Świętych, a tradycyjnie 11 listopada (czwartek) Święto Niepodległości. To również dni wolne od pracy. Tak samo jak 25 i 26 grudnia (sobota i niedziela) czyli święta Bożego Narodzenia.

Dni wolne od pracy 2021. Kiedy wziąć urlop?

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami za święto, które przypada na niedzielę pracownikowi nie przysługuje dodatkowy dzień wolnego. Taki dzień do odebrania w innym terminie przysługuje nam za święto wypadające w sobotę.

d46he4n

W 2021 roku jest kilka okazji do zaplanowania długiego weekendu. Pierwszą z nich jest 1-10 stycznia, gdzie wystarczy, wziąć cztery dni wolnego, a urlop wynosić będzie aż dziesięć dni. Na dłuższy wypoczynek będzie można sobie pozwolić też w maju. Wystarczy wziąć cztery dni wolnego (od 4 do 7 maja), by odpoczywać od 1 do 9 maja.

Podobnie sytuacja wygląda przy okazji Bożego Ciała. Jeśli weźmiemy wolne w piątek 4 czerwca, to będziemy mieć cztery dni przerwy od pracy. Z kolei gdy wolne zaplanujemy też w dniach od 31 do 2 czerwca, to czeka nas aż 9 dni wolnego. Tak też będzie przy okazji 11 listopada, gdzie urlop też można wydłużyć do 9 dni.

Zgrzyt w Zjednoczonej Prawicy. Andrzej Zybertowicz: prezydent jest zaniepokojony

d46he4n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46he4n
Więcej tematów