Trwa ładowanie...
d3cyfvw
Polska The TimesGazeta Krakowska
kraków

"Debile!" - zniszczyli fortepian Chopina w Krakowie

Instalacja "Upadły fortepian" postawiona z okazji akcji "Chopin w mieście" została popisana farbą. Znajduje się na Plantach przy przejściu podziemnym wiodącym na plac Jana Nowaka Jeziorańskiego. Prawdopodobnie aktu wandalizmu dokonali kibole ze Śląska. Napis głosi "Tylko gieksa się liczy. 1964". To data założenia Górniczego Klubu Sportowego "Katowice".
- Chamy, debile, matoły - komentuje ostro Katarzyna Śliwa, oglądająca instalację i słuchająca wydobywających się z niej utworów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Debile!" - zniszczyli fortepian Chopina w Krakowie
(Polska Gazeta Krakowska)
d3cyfvw

Autorem instalacji jest Aleksander Janicki. - Wiemy o tym akcie wandalizmu. Nasi pracownicy już podjęli działania, aby usunąć napis - mówi Aleksandra Nalepa, rzeczniczka Krakowskiego Biura Festiwalowego, które ustawiło wiele podobnych instalacji z okazji roku chopinowskiego. KBF jest zszokowany zachowaniem wandali. Przypuszcza, że wybrali oni to miejsce na swoje popisy, gdyż przechodzą tędy tłumy. - Tylko oczernili swój klub, chyba, że to prowokacja ich przeciwników - komentują przechodnie.

Instalacja zostanie zabrana do odnowienia. Nie wróci już na miejsce na Plantach, ale pojawi się przed Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle. KBF ma nadzieje, że stanie się to jeszcze w tym miesiącu.

NaSygnale.pl: Szok! To nie był wypadek - on to zrobił specjalnie!

d3cyfvw

Podziel się opinią

Share

d3cyfvw

d3cyfvw
Więcej tematów