Trwa ładowanie...

Dawna zajezdnia tramwajowa w Poznaniu zaczyna nowe życie - będą imprezy, potańcówki i kino!

Zamknięta pół roku temu zajezdnia przy ul. Madalińskiego stanie się nowym centrum kultury w Poznaniu. Mają się tu odbywać imprezy, warsztaty, animacje dla dzieci, a nawet potańcówki i seanse filmowe.
Share
Dawna zajezdnia tramwajowa w Poznaniu zaczyna nowe życie - będą imprezy, potańcówki i kino!
Źródło: MPK Poznań, Fot: K.Lesińska
d3rbj72

Zajezdnię przy ul. Madalińskiego zamknięto w grudniu 2014 r. Od początku władze miasta deklarowały, że chcą, aby to miejsce stało się centrum kultury służącym mieszkańcom Wildy, dzielnicy, w której brakuje tego typu miejsc.

Pierwszym wydarzeniem w zajezdni w nowej funkcji ma być impreza z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się w niedzielę, 31 maja. Na dzieci będzie tego dnia czekać tu wielki pluszowy niebieski słoń teatru Blum, który zaprosi wszystkich do wspólnej zabawy. Najmłodsi poznaniacy będą mogli wziąć udział w wielu artystycznych zajęciach i atrakcjach przygotowanych m.in. przez Fundację ARS. Animacje rozpoczną się o godz. 12:00 i potrwają do godz. 18:30.

Ale akcja „Lato z Madaliną” potrwa aż do końca sierpnia i ma być adresowana nie tylko dla dzieci. W każdy weekend na miejscu będzie można skorzystać z różnego rodzaju atrakcji – wspólnych gier, warsztatów, zajęć edukacyjnych i różnych aktywności. Z pewnością sporo osób przyciągną do zajezdni seanse kina letniego, które mają się odbywać w piątkowe wieczory. Z kolei w każdą sobotę mają się tu odbywać... potańcówki.

d3rbj72

Zanim jednak „Madalina” rozpocznie nowe życie, trzeba ją do tego przygotować. Władze miasta, Stowarzyszenie Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie i Klub Miłośników Pojazdów Szynowych, przy współpracy z MPK Poznań i przy wsparciu Rady Osiedla Wilda liczą, że w sprzątanie zajezdni włączą się mieszkańcy.

Każdy, kto chciałby przyczynić się do przywrócenia świetności tego miejsca, może zrobić to w sobotę, 23 maja. Wielkie porządkowanie potrwa w godzinach od 10:00 do 16:00. Materiały do sprzątania i malowania zapewni organizator.

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3rbj72

Podziel się opinią

Share
d3rbj72
d3rbj72
Więcej tematów