Trwa ładowanie...
d4hxd77
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Czerwony Krzyż dostał zgodę koalicji na przekazanie pomocy do Jemenu

Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) poinformował, że uzyskał zgodę koalicji międzynarodowej prowadzącej naloty w Jemenie na dostarczenie do tego kraju najbardziej potrzebnej pomocy medycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Czerwony Krzyż dostał zgodę koalicji na przekazanie pomocy do Jemenu
(PAP/EPA, Fot: YAHYA ARHAB)
d4hxd77

- Otrzymaliśmy ze strony koalicji zezwolenie na dwa samoloty, jeden z dostawą (pomocy), a drugi - z personelem - poinformowała w Genewie rzeczniczka organizacji Sitara Jabeen.

MKCK ma nadzieję, że maszyny z pomocą i sprzętem medycznym i pracownikami będą mogły wylądować w poniedziałek w stolicy Jemenu - Sanie.

Organizacja wezwała w sobotę do niezwłocznego ogłoszenia 24-godzinnego zawieszenia broni w Jemenie, by można tam było dostarczyć pilnie potrzebną pomoc medyczną. Podkreślono, że wszystkie szlaki lądowe, morskie i powietrzne do Jemenu muszą zostać niezwłocznie otwarte na co najmniej 24 godziny, aby pomoc mogła dotrzeć do potrzebujących.

d4hxd77

Koalicja międzynarodowa kierowana przez Arabię Saudyjską prowadzi w Jemenie naloty na cele rebeliantów z ruchu Huti, walczących o obalenie prezydenta Abda ar-Raba Mansura al-Hadiego.

Zobacz także: Francuzi ewakuują 44 osoby z Jemenu

d4hxd77

Podziel się opinią

Share

d4hxd77

d4hxd77
Więcej tematów