Trwa ładowanie...
d38cps8
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ćwiczenia NATO w zachodniej części Morza Czarnego

W zachodniej części Morza Czarnego rozpoczęły się ćwiczenia "Bryza 2014" z udziałem okrętów pięciu państw NATO: Bułgarii, Rumunii, Grecji, Turcji oraz Stanów Zjednoczonych - poinformowało bułgarskie ministerstwo obrony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ćwiczenia NATO w zachodniej części Morza Czarnego
(AFP, Fot: Joel Saget)
d38cps8

W ćwiczeniach uczestniczą też cztery jednostki, wchodzące w skład drugiego stałego zespołu przeciwminowego NATO - SNMCMG2, a także samoloty patrolowe Turcji i USA.

Głównym celem ćwiczeń jest doskonalenie kompatybilności operacyjnej i reagowanie na sytuacje kryzysowe. Przewidziana jest również certyfikacja sztabu bułgarskiej marynarki wojennej w zakresie planowania i przeprowadzenia samodzielnych operacji zgodnie z kryteriami narodowych sił zbrojnych i NATO.

Ćwiczenia potrwają do 13 lipca.

d38cps8

Podziel się opinią

Share

d38cps8

d38cps8
Więcej tematów