Trwa ładowanie...
d2wbend
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ćwiczenia antyterrorystyczne na Kremlu

• Rosyjska Federalna Służba Ochrony (FSO, odpowiedniczka polskiego BOR-u) przeprowadziła ćwiczenia antyterrorystyczne
• Jak zapewniły służby, ćwiczenia, z wykorzystaniem śmigłowców i łodzi, przebiegły w sposób przepisowy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ćwiczenia antyterrorystyczne na Kremlu
(AFP, Fot: YURI KADOBNOV)
d2wbend

Przedstawiciel FSO Siergiej Diewiatow powiedział, że przedmiotem ćwiczeń było "wiele możliwych i przewidywanych zagrożeń", między innymi "zapewnienie bezpieczeństwa osoby ochranianej w trudnych warunkach operacyjnych, przeciwdziałanie nielegalnemu przedostaniu się do chronionego obiektu, wykrycie podejrzanych przedmiotów oraz powstrzymanie rozprzestrzeniania się pożaru".

Część ćwiczeń przeprowadzono zarówno w powietrzu, jak i na wodzie. Przebiegały, jak poinformowała agencja TASS, we współpracy z innymi służbami specjalnymi i strukturami siłowymi Rosji.

FSO podkreśliła, że trenowano w warunkach maksymalnie zbliżonych do realnych, np. wykorzystywano sztuczny dym. Mieszkańcy Moskwy mogli przez krótki czas obserwować tę część ćwiczeń, w której użyto śmigłowców i jednostek pływających.

d2wbend

Ćwiczenia, jak powiedział Diewiatow, nie spowodowały utrudnień dla mieszkańców Moskwy i turystów. Choć odbywały się przez kilka godzin, w centrum stolicy nie wstrzymano ruchu ulicznego, a jedynie na krótko zamknięto ruch na rzece Moskwie.

FSO przeprowadza ćwiczenia co roku. Informuje o nich wtedy, gdy działania te odbywają się w miejscach ogólnodostępnych.

d2wbend

Podziel się opinią

Share

d2wbend

d2wbend
Więcej tematów