Trwa ładowanie...
d3ndouz

Co najmniej 24 śmiertelne ofiary błotnej lawiny w stanie Waszyngton

Do 24 wzrósł oficjalny bilans śmiertelnych ofiar lawiny błotnej, która zeszła w pobliżu miejscowości Oso w stanie Waszyngton na zachodzie USA. 176 osób uważa się za zaginione a szanse odnalezienia wszystkich ofiar są znikome - poinformowały władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ekipy ratunkowe pracują w wyjątkowo ciężkich warunkach
Ekipy ratunkowe pracują w wyjątkowo ciężkich warunkach (PAP/EPA, Fot: Matt Mills McKnight)
d3ndouz

Rzecznik policji stanowej Bob Calkins powiedział, że bilans nie uwzględnia nieokreślonej bliżej liczby szczątków ofiar odnalezionych w środę. Odmówił podania bliższych szczegółów.

Ekipy ratunkowe pracują w wyjątkowo ciężkich warunkach przekopując nasiąkniętą wodą gliniastą glebę. Według jednego ze strażaków uczestniczących w akcji, Iana McClellanda, zwłoki niektórych ofiar mogą pozostać na zawsze w zwałach ziemi. - Obawiam się, że nie znajdziemy wszystkich, tak wygląda sytuacja - powiedział.

Również gubernator stanu Waszyngton Jay Inslee przyznał w wywiadzie dla telewizji CNN, że szanse na odnalezienie kogoś żywego, np. w zasypanym domu lub samochodzie, są praktycznie równe zeru. - Siła i zasięg tej lawiny po prostu przekraczały granice wyobraźni - powiedział

d3ndouz

Ulewne deszcze spowodowały w ub. sobotę zejście potężnej lawiny błotnej z górskiego zbocza w pobliżu miejscowości Oso, położonej około 55 km na północ od Seattle. Zwały ziemi, kamienie i połamane drzewa zniszczyły kilkadziesiąt domostw i pokryły zamieszkały obszar o powierzchni ok. 2,6 km kwadratowych. Do szpitala trafiło osiem osób, z których dwie są w stanie krytycznym.

Lokalne władze usiłują przeciwstawić się narastającej fali krytyki pod ich adresem za wydanie zezwoleń na budowę domów mieszkalnych na terenie położonym bezpośrednio pod zboczem góry, z którego już wcześniej schodziły błotne lawiny.

d3ndouz

Podziel się opinią

Share
d3ndouz
d3ndouz
Więcej tematów