Trwa ładowanie...

Chcesz zagrać w musicalu o Janie Pawle II? Zgłoś się do castingu

• 11 oraz 12 maja odbędzie się casting do musicalu o Janie Pawle II
• Każdy śpiewak lub aktor może spróbować swoich sił
• Premiera spektaklu odbędzie się 25 lutego w Krakowie

Share
Chcesz zagrać w musicalu o Janie Pawle II? Zgłoś się do castingu
Źródło: Fotolia, Fot: giuseppesavo
d27z7n2

Jesteś śpiewającym aktorem? Chcesz zagrać w musicalu o papieżu Janie Pawle II? Jeśli tak - przyjdź na casting! Przesłuchania artystów odbędą się w Tauron Arenie Kraków 11 maja, od godz. 11.00 oraz w Akademii Ignatianum 12 maja, od godz. 10.00.

- Na castingi do tej pory zapisało się blisko 300 osób z całej Polski, a nabór chętnych cały czas trwa. Wśród uczestników przesłuchań mamy wielu zawodowych aktorów z bogatym doświadczeniem i dorobkiem artystycznym. Liczymy, że do ról w musicalu "Karol" wybierzemy najlepsze polskie głosy. Poprzeczkę stawiamy wysoko, gdyż musical o papieżu musi być przygotowany perfekcyjnie, również w wymiarze wokalnym. Od naszych artystów wymagamy swobodnego poruszania się w wielu stylistykach muzycznych: od poezji śpiewanej po jazz - mówi Krzysztof Korwin-Piotrowski, reżyser musicalu "Karol".

d27z7n2

Pierwsze przesłuchania do musicalu odbędą się w Krakowie w dniach 11-12 maja. W ich trakcie twórcy widowiska wyłonią m.in. odtwórcę roli dziecięcego i nastoletniego Karola Wojtyły oraz wykonawców ról przyjaciół przyszłego Papieża z czasów studenckich.

25 lutego 2017 roku na wielkiej scenie Tauron Areny Kraków publiczność obejrzy światową prapremierę wielkiego widowiska tanecznego, aktorskiego i wokalnego, stworzonego na podstawie biografii Jana Pawła II. W obsadzie musicalu znaleźli się m.in. Jacek Kawalec (w roli Ojca Świętego), Edyta Geppert, Anna Wyszkoni oraz Piotr i Wojciech Cugowscy.

- Nasza opowieść o Papieżu będzie pełna zabawnych anegdot, ciepła, a momentami dramatyczna. Na musicalowej scenie przedstawimy postać człowieka pełnego pogody ducha, poczucia humoru, twórczej pasji i miłości do ludzi, który z tych wartości uczynił znak rozpoznawczy Kościoła XX wieku, zmieniając nie tylko oblicze Watykanu, ale także Polski i Europy. Publiczności nie zabraknie okazji do śmiechu, ale i do łez czy wzruszeń - zapowiada Michał Kaczmarczyk, autor scenariusza musicalu "Karol".

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d27z7n2

Podziel się opinią

Share
d27z7n2
d27z7n2
Więcej tematów