Trwa ładowanie...
23-01-2015 12:39

Ceny biletów KZK GOP w dół. Sprawdziliśmy, skąd te obniżki

Ceny biletów KZK GOP idą w dół. To pierwsza od wielu lat obniżka biletów w KZK GOP. Do tej pory, począwszy od 2010 roku ceny biletów tylko rosły. Sprawdziliśmy, skąd ta nagła zmiana.

Ceny biletów KZK GOP w dół. Sprawdziliśmy, skąd te obniżkiŹródło: WP.PL, fot: Wojciech Nieśpiałowski
d1nu6l0
d1nu6l0

W ostatnich pięciu latach KZK GOP aż trzy razy podnosił ceny przejazdów komunikacją miejską. Podwyżki cen biletów powodowały spadek liczby osób korzystających z komunikacji. Jeszcze w ubiegłym roku KZK GOP zakładał kolejną podwyżkę, argumentując to wzrostem przychodów z cen biletów o 2 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Sytuacja jednak zmienia się z miesiąca na miesiąc. Radykalne obniżki cen paliwa są jednym z powodów takiego działania, ale nie tylko. Na ten rok KZK GOP planuje wprowadzić długo wyczekiwane bilety elektroniczne. To ceny tych właśnie biletów mają ulec obniżce. O ile, tego jeszcze nie wiadomo.

- Nasza propozycja jest taka, aby obniżyć ceny biletów w ŚKUP, a ceny biletów papierowych zostawić na obecnym poziomie. Wcześniejszy plan zakładał utrzymanie normalnych cen biletów elektronicznych, natomiast ceny biletów papierowych miały zostać wyrównane do złotówki. Liczymy, że taki plan będzie nam się po prostu opłacał - wyjaśnia Roman Urbańczyk, prezes KZK GOP.

Nie znamy jeszcze oficjalnych informacji na temat wysokości obniżek. Warto przypomnieć, iż elektroniczny bilet miał zostać w prowadzony już dawno temu. KZK GOP zapowiadało jego uruchomienie już w lipcu 2013 roku. Kolejne terminy wprowadzenia tego udogodnienia dla mieszkańców aglomeracji śląskiej były nieustannie przekładane.

Mieszkańcy Śląska od dawna narzekają na stale rosnące ceny biletów. - Nic dziwnego, że wiele osób wybiera nadal samochód - ceny biletów są strasznie duże! Dla rodziny kilkuosobowej jest to ogromny wydatek, dla 4-osobowej rodziny z dwójką małych dzieci koszt przejazdu wyniesie ok. 20 zł. Samochodem wychodzi po prostu o wiele taniej - relacjonuje Pani Aneta.

Obecnie, za normalny bilet jednorazowy na jedna strefę lub 15 min. musimy zapłacić 3,20 zł (ulgowy 1,60 zł), na dwie strefy lub 30 min. 3,80 zł (1,90 zł), natomiast na trzy strefy i więcej bilet wyniesie nas 4,80 zł (2,40 zł). KZK GOP zapowiada, że wprowadzenie biletów abonamentowych w ramach ŚKUP - Śląskiej Karty Usług Publicznych, planowane jest na czerwiec tego roku.

d1nu6l0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nu6l0
Więcej tematów