Trwa ładowanie...
d3gg9vw
x-news/TVN 24

CBA w resorcie spraw wewnętrznych. Pod lupą projekty warte ponad miliard złotych

Centralne Biuro Antykorupcyjne prześwietla wart ponad miliard zł program "standaryzacji komend i posterunków policji" a także kosztujące podatnika setki milionów projekty informatyczne - donosi portal tvn24.pl. Są to dwa najpoważniejsze przedsięwzięcia MSW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
CBA w resorcie spraw wewnętrznych. Pod lupą projekty warte ponad miliard złotych
(WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka)
d3gg9vw

Agenci CBA mieli pojawić się w gmachu MSW 15 września, na cztery dni przed tym jak wiadomo było, że Bartłomieja Sienkiewicza zastąpi na stanowisku ministra Teresa Piotrowska. Przedstawili Sienkiewiczowi dokumenty, że rozpoczną kontrolę w resorcie.

Oficjalne informacje dotyczące tego, czego szukają funkcjonariusze są skąpe. "Sprawdzamy decyzje dotyczące wsparcia finansowego, udzielania zamówień publicznych i rozporządzania mieniem przez MSW. Interesuje nas czas od 2010 roku do ostatnich dni" – informuje rzecznik CBA, Jacek Dobrzyński.

TVN24.pl ustalił, co budzi wątpliwości CBA. Jeden z urzędników resortu mówi, że "pierwszą rzeczą, której agenci CBA zażądali, jest umowa między MSW a Centralnym Ośrodkiem Informatyki o wartości 121 mln zł z lutego 2013". Portal ustalił, że została ona podpisana ostatniego dnia pełnienia funkcji szefa MSW przez Jacka Cichockiego - dziś szef Kancelarii Premiera oraz koordynatora służb specjalnych. Kolejny z prześwietlanych przez CBA projektów to program "standaryzacji komend i posterunków policji", który ma pochłonąć ponad miliard zł budżetowych środków.

Źródło: tvn24.pl

d3gg9vw

Podziel się opinią

Share
d3gg9vw
d3gg9vw
Więcej tematów