Trwa ładowanie...
dpzgb2i

Bytom. Wiceprezesi pobierali dwie pensje. Prezydent zgłosi sprawę do prokuratury

Dwójka wiceprezesów Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego była zatrudniona na dwóch etatach. Zakres obowiązków na stanowiskach się pokrywał. Prezydent Mariusz Wołosz zażądał zwrotu niesłusznie pobranych wynagrodzeń.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do prokuratury wpłynęło siedem zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa
Do prokuratury wpłynęło siedem zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa (iStock.com, Fot: Andrey Popov)
dpzgb2i

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła inspekcję w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym. Raport z badania liczy 150 stron. W spółce dwójka wiceprezesów była również zatrudniona na innych stanowiskach. Jedna z kobiet była jednocześnie zatrudniona przez trzy lata jako dyrektor ds. finansowych, z kolei mężczyzna jako dyrektor ds. ochrony środowiska i inwestycji.

Jak podaje fakt.pl zadania na w obu przypadkach były zbieżne. Dodatkowo dyrektor ds. finansowych wypłaciła sobie 135 tys. zł, co zostało przez NIK zakwalifikowane jako nisko oprocentowana pożyczka. To nie jedyne nadużycia w przedsiębiorstwie. Zarząd i rada nadzorcza pobrali w 2013 r. o prawie 33 tys. więcej, niż im przysługiwało.

dpzgb2i

Mimo strat w kolejnych latach nagrody otrzymywali też prezesi, po 55 tys. Pieniądze były też wypłacane byłym szefom spółki nawet wtedy, kiedy ci nie byli zatrudnieni w firmie. Łącznie około 183 tys. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz złoży do prokuratury 7 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak zaznacza będzie żądał zwrotu niesłusznie wypłaconych pieniędzy.

Zobacz także: Gowin o zarobkach w NBP: szlag mnie trafił

Źródło: fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dpzgb2i

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

dpzgb2i

dpzgb2i
Więcej tematów