Trwa ładowanie...

Bytom. Wiceprezesi pobierali dwie pensje. Prezydent zgłosi sprawę do prokuratury

Dwójka wiceprezesów Bytomskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego była zatrudniona na dwóch etatach. Zakres obowiązków na stanowiskach się pokrywał. Prezydent Mariusz Wołosz zażądał zwrotu niesłusznie pobranych wynagrodzeń.

Bytom. Wiceprezesi pobierali dwie pensje. Prezydent zgłosi sprawę do prokuraturyŹródło: iStock.com, fot: Andrey Popov
d2adgdp
d2adgdp

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadziła inspekcję w Bytomskim Przedsiębiorstwie Komunalnym. Raport z badania liczy 150 stron. W spółce dwójka wiceprezesów była również zatrudniona na innych stanowiskach. Jedna z kobiet była jednocześnie zatrudniona przez trzy lata jako dyrektor ds. finansowych, z kolei mężczyzna jako dyrektor ds. ochrony środowiska i inwestycji.

Jak podaje fakt.pl zadania na w obu przypadkach były zbieżne. Dodatkowo dyrektor ds. finansowych wypłaciła sobie 135 tys. zł, co zostało przez NIK zakwalifikowane jako nisko oprocentowana pożyczka. To nie jedyne nadużycia w przedsiębiorstwie. Zarząd i rada nadzorcza pobrali w 2013 r. o prawie 33 tys. więcej, niż im przysługiwało.

Mimo strat w kolejnych latach nagrody otrzymywali też prezesi, po 55 tys. Pieniądze były też wypłacane byłym szefom spółki nawet wtedy, kiedy ci nie byli zatrudnieni w firmie. Łącznie około 183 tys. Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz złoży do prokuratury 7 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa. Jak zaznacza będzie żądał zwrotu niesłusznie wypłaconych pieniędzy.

Zobacz także: Gowin o zarobkach w NBP: szlag mnie trafił

Źródło: fakt.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2adgdp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2adgdp
Więcej tematów