Trwa ładowanie...

Busko Zdrój. Radny bez doświadczenia został dyrektorem uzdrowiska

Maciej Gawin, działacz Porozumienia, został w środę nowym dyrektorem "Krystyny" - szpitala uzdrowiskowego w Busku-Zdroju. Pytany przez dziennikarza "Wyborczej" o swoje kwalifikacje, odpowiada "dość długo chorowałem". Od listopada Gawin jest także wojewódzkim radnym PiS.

Share
Busko Zdrój. Radny bez doświadczenia został dyrektorem uzdrowiska
Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Fot: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego
d2j2pbw

Gawin z wykształcenia jest politologiem ukończył studia na Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach. W wywiadzie dla "Wyborczej" przyznaje, że los szpitala nigdy mu nie był obojętny. - Kiedy byłem radnym w Busku-Zdroju, założyliśmy stowarzyszenie „Busko-Busko”, na wzór Baden-Baden - przyznaje nowy dyrektor placówki.

Radny Prawa i Sprawiedliwości od dwóch lat był zastępcą dyrektora oddziału regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach. Jak sam przyznał "decyzję podjął po trudnych rozważaniach, bo dotychczasowa praca go satysfakcjonowała. To obiekt w moim mieście rodzinnym, gdzie mieszkam, i chciałbym tu działać dla miasta. Jest dużo do zrobienia, ale uważam, iż jesteśmy w stanie zostawić ślad po sobie" - mówił Gawin portalowi echodnia.eu.

d2j2pbw

Zmiany na stanowiskach

Dotychczasowym dyrektorem w uzdrowisku był radny sejmiku z PSL, Grzegorz Gałuszka. Ze stanowiskiem pożegnał się na początku marca. Posiada on tytuł doktora nauk medycznych, jest także dziekanem Wydziału Nauk Medycznych w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach.

Pozostaje także kwestia drugiego szpitala uzdrowiskowego "Górka", który specjalizuje się w rehabilitacjach. Fotel dyrektora tej placówki jest nadal pusty. "Wyborcza" podała informację, że wakat może objąć wieloletni dyrektor szpitala wojewódzkiego w Kielcach Jan Gierada.

Jednak ta nominacja miała zostać zablokowana przez zarząd województwa świętokrzyskiego, gdzie większość ma Prawo i Sprawiedliwość. Zarówno szpital "Krystyna", jak i "Górka" wchodzą w skład Uzdrowiska Busko-Zdrój. Właścicielem spółki jest samorząd województwa świętokrzyskiego.

d2j2pbw

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Gazeta Wyborcza

Zobacz także: Tomasz Siemoniak drwi z Beaty Szydło. "Coś niesłychanego"

d2j2pbw

Podziel się opinią

Share
d2j2pbw
d2j2pbw
Więcej tematów