WP

Radny PiS składa skargę. Poszło o Kaczyńskiego z wąsem Hitlera

Radny PiS z Mazowsza domaga się wyciągnięcia konsekwencji wobec Marszałka Województwa Mazowieckiego. Adam Struzik zmieścił na swoim profilu na Twitterze animację przedstawiającą prezesa PiS z hitlerowskim wąsem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jarosław Kaczyński podczas pamiętnego przemówienia w Sejmie
Jarosław Kaczyński podczas pamiętnego przemówienia w Sejmie (East News, Fot: Rafał Oleksiewicz/REPORTER)
WP

Artur Czapliński wysłał pismo do Przewodniczącego Sejmiku z żądaniem "podjęcia natychmiastowych działań wyjaśniających i dyscyplinujących wobec Pana Struzika". Zdaniem radnego PiS materiał, który zamieścił na swoim profilu Adam Struzik był "skandaliczny, naganny i karygodny".

"Nie ma zgody na szerzenie nienawiści w internecie" - napisał Artur Czapliński. Skan pisma i dowód winy marszałka zamieścił na Twitterze.

WP

Jarosław Kaczyński z wąsem Hitlera

Adam Struzik usunął materiał z portalu. Animacja przedstawia Jarosława Kaczyńskiego podczas pamiętnego przemówienia, kiedy nazwał opozycję "kanaliami" i oskarżył o niszczenie i zamordowanie jego brata.

Zobacz także: "Nasza partia często gryzła trawę i zwyciężała". Mobilizujące przemówienie Kaczyńskiego

WP

Jarosławowi Kaczyńskiemu dodano na animacji charakterystyczny wąs kojarzący się z Adolfem Hitlerem. "Takie zachowania Marszałka narażają dobre imię samorządu Województwa Mazowieckiego i nie są godne tak wysokiej funkcji" - pisze radny. Jego zdaniem to też dowód na posługiwanie się mową nienawiści.

Czytaj też: "Okna mojej sypialni wychodzą na pobliski jar". Na to Adam Struzik wydaje z budżetu 50 tys. miesięcznie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP